Evropské výnosy klesají, americké rostou. Dolar se obchoduje v mírné ztrátě nad 1,0840 za euro. Koruna obrátila do lehkého zisku pod 25,35 za euro.

Dolar nachází sílu, euro splachuje nervozita

Scénář korekce ztrát dolaru z minulého týdne se naplnil a EURUSD se dnes obchoduje až na 1,066. Zisky dolaru dnes při ranním obchodování akcelerovaly a hranice EURUSD 1,07 byla prolomena. Zprávy z Řecka nenaznačují posun v jednáních a dnešní ranní zpráva ze zdrojů, že v Radě guvernérů ECB roste nesouhlas s pokračujícím poskytování pomoci řeckým bankám z programu ELA, jenom přispívá do nervozity na trhu před dalšími koly jednání koncem tohoto týdne. S absencí makro dat ze zámoří se tak otvírá prostor pro posílení dolaru k hranici 1,06 a nervozita na trhu bude pokračovat do pátečního zasedání evropských ministrů financí s Řeckem.

Draghi: Sázet proti euru je nesmysl

Česká koruna se k euru nadále drží v úzkém rozpětí kolem hranice 27,42 a při ranním obchodování nepatrně oslabila. Obchodování v tyto dny je spíše ve znamení toku kapitálu, který vychyluje korunu oběma směry v rámci jejího současného rozpětí 27,35 – 27,50 dle příchozích objednávek na trhu. Tento jev lze očekávat i v následujících dnech a pouze riziko překvapivé zprávy z ČNB může tyto klidné vody na koruně rozhýbat. K dolaru česká měna ztrácí a obchoduje se u 25,70 USDCZK.

Na české scéně dochází k verbálnímu střetu názorů prezidenta Zemana s jeho favoritem na post guvernéra ČNB Jiřím Rusnokem. Poté co Zeman včera řekl, že ČR možná kvůli slabé koruně přijde o možnost přijmout euro ve výhodném kurzu, Rusnok dnes kontroval slovy, že slabá koruna naopak přijetí eura nahrává.

Rusnok oponuje Zemanovi: Slabší koruna přijetí eura nahrává

Newsletter