V 18:00 našeho času vystoupí na konferenci WSJ guvernér Fedu Powell. Trhy očekávají zejména komentáře k vývoji amerických dluhopisů. Podle nás, i vzhledem k blížícímu se zasedání Fedu, nezmíní Powell nic, co by ještě nezaznělo. Tedy: rostoucí delší výnosy Fed netrápí, naopak reflektují očekávanou ekonomickou obnovu.

Dolar nad 1,08 za euro. Forward EURCZK dále padá

Spotový kurz koruny se obchoduje stále s minimální volatilitou na hranici 27,02 EURCZK, to samé se však nedá říci o forwardech. Dolar pak i nadále slábne. Hranice 1,080 za euro byla pokořena.

V Česku jsme včera neregistrovali žádná zásadní data, stále však cítíme dozvuky projevu prezidenta Miloše Zemana ohledně možného ukončení intervencí ČNB dříve než v polovině roku. Ten poměrně výrazně pohnul forwardovou křivkou, která i během včerejška pokračovala v poklesu. Momentálně jsme dokonce pod pásmem, které jsme zaznamenali v lednu 2017, tedy v době největší aktivity spekulantů sázejících na brzké posílení koruny.

Insider info prezidenta Zemana? Exit možná dřív než v půlce 2017

Do toho se navíc blíží konec 1. kvartálu, který ČNB v podstatě označila za minimální dobu trvání intervencí. Na měnovém páru EURCZK se tak sice Zemanův projev zatím neprojevil, ale stabilní pásmo 27,02 – 27,04 na EURCZK nás může již brzy opustit.

Kolik je vsazeno na posílení koruny?

Z dnešních dat stojí za zmínku prodeje existujících domů a změna zásob ropy, obojí v USA. V Česku ani eurozóně dnes žádná klíčová data neočekáváme.

V USA jsme se ani včera nedočkali statistiky, která by pomohla dolaru. Eurodolar se v tento moment pohybuje na úrovni 1,08 EURUSD a vidíme ho dnes v pásmu 1,072 až 1,083 EURUSD. V případě USDCZK koruna pokračuje v posilování, dnes očekáváme pásmo 24,95 až 25,04.

Newsletter