Dolar našel sílu na 1,088 k euru. Fandí mu Goldman Sachs

Euro krátce po poledni obrátilo své zisky do ztráty a proti dolaru se nyní obchoduje u denního minima 1,0881 EURUSD. Na trhu se neobjevila zpráva, která by byla kurzotvorná, a trh se spíš řídí přílivem nákupních pokynů do dolaru v sázce na další posílení a otestování svého letošního maxima kolem 1,05 EURUSD.

Nedávný nový moment na dolaru posvětila i banka Goldman Sachs, dle zpráv z agentury Bloomberg, když včera zveřejnila názor, kde vidí prostor pro návrat myšlenky silného dolaru po dvouměsíčním poklesu. Jako důvod vidí zlepšující se makro ukazatele ze zámoří a hovoří o ztrátách dolaru z května jako o historii s potřebou se dívat dopředu. Stratég banky Robin Brooks předvídá zlepšující se ukazatele v USA, které budou kontrastní se zhoršujícím se obrázkem v Evropě. Očekává, že trh se zaměří v následující týdnech na evropskou krizi růstu, která bude táhnout EURUSD níže.

Česká koruna se odrazila od ranní hranice 25,05 k dolaru a ve vleku sílícího dolaru proti euro testuje svá denní minima na 25,237 USDCZK. Proti euru se koruna právě obchoduje na 27,458 a nachází se poblíž svého dvoutýdenního minima. Odpolední zpráva z jednání ČNB by neměla přinést nové informace ohledně zakotvení koruny, ale trh bude riziko překvapivého komentáře sledovat.

Newsletter