Koruna po včerejším oslabení v nočních a ranních hodinách část ztrát umazala. Zatím se drží kolem 23,70 korun za euro. Euro od rána proti dolaru posiluje. Blíží se k hranici 1,070 EURUSD, nicméně ta funguje jako silná rezistence.

Dolar si vybírá oddechový čas

Konsolidace amerického dolaru pokračuje i z počátku nového týdne. Kurz americké měny vůči euru mírně posiluje na aktuálních 1,0867 dolaru za euro. Vzhledem k absenci kurzotvorných makrodat lze během dnešního dne očekávat, že vzájemný kurz těchto dvou měn bude po celý dnešní den pokračovat v nevýrazných cenových pohybech a vykazovat sníženou volatilitu. Ta by nicméně měla skokově narůst během středečního dne, kdy budou v USA zveřejněny údaje o HDP za první kvartál, které by mohly být katalyzátorem pro výraznější cenové pohyby amerického dolaru v nadcházejících dnech.

Horší než očekávaná americká data z posledních dní a týdnů, v čele se skokovým propadem počtu nových zaměstnaneckých míst a poklesem maloobchodních tržeb, zvyšují pravděpodobnost oddálení růstu úrokových sazeb v USA. V eurozóně naopak probíhá ekonomické oživení, zatímco se začíná projevovat pozitivní efekt kvantitativního uvolňování a nízkého kurzu eura. To je podle mnohých důvodem k probíhající konsolidaci amerického dolaru.

Česká koruna pokračuje vůči euru v nevýrazných cenových pohybech, kdy její kurz dosahuje takřka totožných úrovní s koncem minulého týdne. EURCZK aktuálně obchoduje na 27,44 a je tak blízko dosažení důležité rezistenční úrovně, jež se nachází na 27,5 korunách za euro. Její proražení by koruně otevřelo cestu k dalším poklesům. Vzhledem k tomu, že ekonomický kalendář bude v tomto týdnu v podstatě prázdný, lze očekávat, že hranice 27,5 korun za euro nebude prolomena, a tak by se cena EURCZK měla nadále pohybovat v úzkém koridoru.

Newsletter