Americké výnosy i po slabé aukci 7letého bondu klesly. Dolar oslabila vinou komentářů z Fedu nad 1,1000 za euro. Měnám regionu pomohl slabý dolar a pokles výnosů. Koruna pod 24,30 za euro.

Dolar sílí v očekávání pozitních dat

Dolar obchoduje v blízkosti svých 8měsíčních maxim vůči jenu před zveřejněním dat z amerického trhu práce, která by eventuálně mohla podpořit sázky, že Federální rezervní systém přistoupí k dřívějšímu zvýšení úrokových sazeb.

Dolar byl vůči svým hlavním protějškům poblíž svých sedmiměsíčních maxim, zatímco analytici předpovídají, že dnešní zpráva ukáže expanzi v odvětví služeb. Euro obchoduje 0,3 procenta od své nejslabší úrovně za poslední rok, před dnešní plánovanou konferencí Evropské centrální banky. Japonská centrální banka ponechala svůj bezprecedentní stimulační program beze změny.

„Divergence monetárních politik USA a Japonska je zcela jasná,“ říká Daisaku Ueno, hlavní měnový stratég japonské pobočky Morgan Stanley v Tokiu. Pokud dosáhne růst pracovních míst v USA na úroveň 300 tisíc pracovních míst, dolar pravděpodobně prolomí letošní maxima.“  

Dolar přidává 0,1 procenta a dostává se tak na 104,926 jenu za dolar. Měnový pár EURUSD mírně oslabuje na 1,31735 a ocitá se tak poblíž svých téměř ročních minim na 1,3110 dolaru za euro. Evropská měna obchoduje na 137,845 jenu za euro. Česká koruna konsoliduje na úrovni 21,0595 koruny za dolar a na 27,673 koruny za euro.

Newsletter