Euro proti dolaru umazalo velkou část ranních ztrát. Obchoduje se kolem 1,2140 EURUSD. Eurová korekce proti dolaru lehce pomohla měnám regionu. Koruna se jako jediná posunula do zisku pod 26,10 za euro. Přispěl k tomu i komentář guvernéra ČNB ohledně výhledu sazeb.

Dolar smazal ztráty k euru na 1,1275. Další zkouška zítra

Česká koruna dnes ke konci obchodování sílí a přidává 0,2 % na 27,450 EURCZK, oddaluje se tak svého minima poblíž 27,50. Ztrácí současně proti dolaru, když týdenní zisky nebyla schopna podržet, a obchoduje se na 24,35 USDCZK, poté co se dotkla maxim během dne na 24,142. Komentář guvernéra Singera ponechal trh v klidu a je vidět, že i přes pohyby na sousedních měnách, klidné vody na koruně zůstávají a domácí podniky mohou těžit z nízké kolísavosti.

Dolaru se dnes podařilo odvrátit týdenní ztráty, které pro měnový trh byly až příliš rychlé, a euro sestoupilo ze svých výšin. Po dosažení maxim při dopoledním obchodování na 1,380 EURUSD se dolar otočil do zisku a obchoduje se na 1,1275. Dolar tak ponechal stranou zajímavý komentář a doporučení od Mezinárodního měnového fondu směrem k americkému Fedu, aby ponechal zvýšení sazeb až na rok 2016. Toto by bylo samo o sobě pro dolar negativní, ale je vidět, že trh se soustředil na týdenní závratný pohyb a posílení eura. Dolar a měnový trh tak vstupuje do zítřejšího dne v rozkolu, protože silné číslo z tvorby amerických pracovních míst bude potvrzovat téma zvýšení sazeb již letos.

Zpráva ke konci dne, že je EU připravena poskytnout Řecku fond ve výši 10,9 mld. eur pro splátku ECB a MMF, pokud přistoupí Řecko na podmínky, tlačí Řecko dále do kouta dohoda je více pravděpodobná.

Newsletter