Dolar smazal ztráty k euru na 1,1275. Další zkouška zítra

Česká koruna dnes ke konci obchodování sílí a přidává 0,2 % na 27,450 EURCZK, oddaluje se tak svého minima poblíž 27,50. Ztrácí současně proti dolaru, když týdenní zisky nebyla schopna podržet, a obchoduje se na 24,35 USDCZK, poté co se dotkla maxim během dne na 24,142. Komentář guvernéra Singera ponechal trh v klidu a je vidět, že i přes pohyby na sousedních měnách, klidné vody na koruně zůstávají a domácí podniky mohou těžit z nízké kolísavosti.

Dolaru se dnes podařilo odvrátit týdenní ztráty, které pro měnový trh byly až příliš rychlé, a euro sestoupilo ze svých výšin. Po dosažení maxim při dopoledním obchodování na 1,380 EURUSD se dolar otočil do zisku a obchoduje se na 1,1275. Dolar tak ponechal stranou zajímavý komentář a doporučení od Mezinárodního měnového fondu směrem k americkému Fedu, aby ponechal zvýšení sazeb až na rok 2016. Toto by bylo samo o sobě pro dolar negativní, ale je vidět, že trh se soustředil na týdenní závratný pohyb a posílení eura. Dolar a měnový trh tak vstupuje do zítřejšího dne v rozkolu, protože silné číslo z tvorby amerických pracovních míst bude potvrzovat téma zvýšení sazeb již letos.

Zpráva ke konci dne, že je EU připravena poskytnout Řecku fond ve výši 10,9 mld. eur pro splátku ECB a MMF, pokud přistoupí Řecko na podmínky, tlačí Řecko dále do kouta dohoda je více pravděpodobná.

Newsletter