Koruna po včerejším oslabení v nočních a ranních hodinách část ztrát umazala. Zatím se drží kolem 23,70 korun za euro. Euro od rána proti dolaru posiluje. Už jsme prorazili středový kurz 1,070 EURUSD.

Dolar testuje psychologickou úroveň 1,08 EURUSD

Spotový kurz koruny se obchoduje stále s minimální volatilitou na hranici 27,01 EURCZK, to samé se však nedá říci o forwardech. Dolar včera  k euru oslaboval. Hranice 1,080 za euro je psychologická úroveň proti dalšímu oslabování dolaru.

V Česku se včera nezveřejňovala žádná zásadní data a trh s forwardy se po silném propadu z důvodu proslovu prezidenta Miloše Zemana uklidnil. Ten poměrně výrazně pohnul forwardovou křivkou během posledních dvou dní. Zeman v závěru minulého týdne jednal s guvernérem ČNB Jiřím Rusnokem o možném dřívějším ukončení intervencí.

Podle bookmakerů sázkové společnosti Fortuna ukončí centrální bankéři intervence na svém měnově-politickém zasedání 29. června, a to při kurzu 1,7:1. Drtivá většina se však domnívá, že bude kurz koruny k 1. září vyšší než 26 Kč/EUR. Dnes se forwardová křivka uklidnila, když došlo k výběru zisků, což se projevilo posílením 3měsíčního forwardu o pět haléřů. Pravděpodobně zapůsobila silná podpůrná úroveň z ledna 2017.

Z dnešních dat stojí za zmínku prodeje existujících domů a nároky na podporu v nezaměstnanosti, obojí v USA. V eurozóně bude zveřejněn Gfk index spotřebitelské nálady z Německa, následovat bude podniková důvěra ve Francii. Za zmínku stojí také ekonomický Bulletin ECB, který představí hospodářskou situaci v eurozóně.

V USA jsme se ani včera nedočkali statistiky, která by pomohla dolaru. Eurodolar se v tento moment pohybuje na úrovni 1,0798 EURUSD a dnes kurz vidíme v pásmu 1,072 až 1,083 EURUSD. V případě USDCZK koruna pokračuje v posilování, aktuálně je na 24,99 USDCZK. Kurz dnes očekáváme v pásmu 24,95 až 25,04.

Newsletter