Dolar testuje psychologickou úroveň 1,08 EURUSD

Spotový kurz koruny se obchoduje stále s minimální volatilitou na hranici 27,01 EURCZK, to samé se však nedá říci o forwardech. Dolar včera  k euru oslaboval. Hranice 1,080 za euro je psychologická úroveň proti dalšímu oslabování dolaru.

V Česku se včera nezveřejňovala žádná zásadní data a trh s forwardy se po silném propadu z důvodu proslovu prezidenta Miloše Zemana uklidnil. Ten poměrně výrazně pohnul forwardovou křivkou během posledních dvou dní. Zeman v závěru minulého týdne jednal s guvernérem ČNB Jiřím Rusnokem o možném dřívějším ukončení intervencí.

Podle bookmakerů sázkové společnosti Fortuna ukončí centrální bankéři intervence na svém měnově-politickém zasedání 29. června, a to při kurzu 1,7:1. Drtivá většina se však domnívá, že bude kurz koruny k 1. září vyšší než 26 Kč/EUR. Dnes se forwardová křivka uklidnila, když došlo k výběru zisků, což se projevilo posílením 3měsíčního forwardu o pět haléřů. Pravděpodobně zapůsobila silná podpůrná úroveň z ledna 2017.

Z dnešních dat stojí za zmínku prodeje existujících domů a nároky na podporu v nezaměstnanosti, obojí v USA. V eurozóně bude zveřejněn Gfk index spotřebitelské nálady z Německa, následovat bude podniková důvěra ve Francii. Za zmínku stojí také ekonomický Bulletin ECB, který představí hospodářskou situaci v eurozóně.

V USA jsme se ani včera nedočkali statistiky, která by pomohla dolaru. Eurodolar se v tento moment pohybuje na úrovni 1,0798 EURUSD a dnes kurz vidíme v pásmu 1,072 až 1,083 EURUSD. V případě USDCZK koruna pokračuje v posilování, aktuálně je na 24,99 USDCZK. Kurz dnes očekáváme v pásmu 24,95 až 25,04.

Newsletter