Dolar vyčkává na Fed. Ten však dnes sazby nezvýší

Středeční dění má jasný cíl pozornosti, kterým je výstup ze zasedání měnového výboru Fedu. Dolar včera oslaboval, ve dvojici s korunou se dokonce dostal na minima z prosince 2014.

Koruna si během včerejšího obchodování vůči euru nejprve připisovala zisky, díky kterým krátce prolomila hranici 26,00 korun za euro. Její včerejší maximum bylo 25,997 EURCZK. Následně ale začala oslabovat a den nakonec zakončila v mírném oslabení na 26,05 EURCZK. Vzhledem k tomu, že jsme se včera nedočkali žádných klíčových fundamentů, dá se následné oslabení českém měny přisoudit vybírání zisků z dlouhých korunových pozic, které přišlo po krátkém proražení psychologické hranice 26 korun za euro.

Ve dvojici s dolarem pokračovala domácí měna v posilování. Dostala se tak až na hodnoty naposledy spatřené v prosinci 2014.

Absence domácích dat bude pokračovat i dnes. Aktuálně se česká měna pohybuje na 26,04 EURCZK a 22,37 USDCZK. Dnešní rozmezí čekáme mezi 25,98 až 26,08 EURCZK a 22,27 až 22,41 USDCZK.

Co se týče včerejšího zahraničního dění, v Německu byl  zveřejněn IFO index měřící obchodní náladu. Index je také následován hlavními ukazateli ekonomické aktivity, ale sleduje i očekávání příštích měsíců. Včerejší výsledek dosáhl nového rekordu, když index meziměsíčně vzrostl na 116 bodů z červnových 114,9. Spokojenost německých firem s jejich momentální obchodní situací je tak aktuálně nejlepší od sjednocení.

Euru vůči dolaru si tak připsalo další zisky, a to krátce až k 1,1637 EURUSD, Aktuálně se pár nachází na 1,1635 dolaru za euro.

Dnes se nedočkáme žádných klíčových dat z eurozóny, proto je pozornost zaměřena na Fed a úrokové sazby. Výsledky rozhodnutí měnového výboru sice ještě nejsou známé, ale např. agentura Bloomberg ohodnotila pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb na 0 %. Průzkum televize CNBC pak ukázal, že největší pravděpodobnost (72 %) dalšího zvýšení sazeb se týká až prosince

Dnešní pásmo eurodolaru vidíme mezi 1,1633 až 1,1640 EURUSD.

 

Newsletter