Dolaru se dařilo. Koruna balancuje kolem 26,20 za euro

Koruna během pondělí mírně oslabila. Dnes již však předchozí ztráty umazává. Dolaru se daří. Včera prolomil hranici 1,120 EURUSD.

Česká měna v úvodu týdne mírně oslabila, a to krátce až nad 26,21 EURCZK, vůči dolaru pak rovněž oslabila až na 23,40 USDCZK. I přes tento vývoj se domácí měna vůči té evropské stále drží nejsilnějších úrovní za poslední dny, stejně tak i za období její pointervenční „svobody“. 

Dnešní den přinese výsledek dubnové platební bilance, kde se očekává deficit o velikosti 5 miliard korun. Horší data by však neměla mít zásadní vliv na vývoj české měny. ČNB pak zveřejní zprávu o finanční stabilitě a výsledky zátěžových testů českých bank.

Koruna by se mohla dostat pod tlak například kvůli poklesu cen na světových burzách. Je totiž v hledáčku rizikovějších investorů, kteří v případě odlivu peněžních prostředků raději volí uzavírání pozic.

Co se týče zahraničního dění, z Británie se dočkáme dat ohledně inflace, z Německa pak indikátoru ZEW ekonomického sentimentu,. Z USA nakonec přijde index cen výrobců.

Očekávaný scénář na koruně je mírné oslabení v pásmu 26,17 – 26,26 EURCZK, vůči dolaru je silný support u 23,37 USDCZK, přičemž očekávané pásmo je 23,37 – 23,46 USDCZK. U EURUSD očekáváme také zpevnění 1,116 – 1,120 EURUSD.

Newsletter