Euru se podařilo umazat část dnešních ztrát. Kurz se drží pod 1,0850 EURUSD. Koruna po krátkém oslabení nad 25,45 za euro, smazala ztráty pod 25,40 za euro.

Dolaru se nedaří. Ovlivní kurz summit euroskupiny ohledně Řecka?

Tento týden začíná summitem euroskupiny ohledně Řecka. Dolaru se nedaří. Koruna má za sebou pohyb v obou směrech. Jaká je startovací pozice obou měn pro nový týden?

Sled pozitivních zpráv ohledně domácí ekonomiky byl hlavním motorem posilování koruny. Meziroční zrychlení české ekonomiky za první čtvrtletí překonalo odhady (nárůst o 2,9 %). Další události, jako například přebytek běžného účtu platební bilance ČR (31,2 mil.), pak jenom utvrdily investory v představě o síle české měny, která tak zpevnila na nejvyšší hodnotu od konce intervencí (26,35 EURCZK).

V polovině týdne se vývoj na měnovém páru EURCZK otočil. Došlo k oslabení, na kterém se z největší části podepsal výběr zisků investorů sázejících na posílení CZK. Hraniční hodnota se vyšplhala nad 26,72 EURCZK. Do konce týdne došlo k částečnému umazání tohoto oslabení i z důvodu slov člena bankovní rady ČNB Marka Mory, který naznačil možné zvyšování úrokových sazeb ve druhé polovině roku. Momentálně se koruna obchoduje na hodnotách 26,47 EURCZK. Dnešní vývoj vidíme v rozmezí 26,46 až 26,58 EURCZK.

Americká měna zažila týden poklesu po sérii nepříznivých zpráv ohledně stavu tamní ekonomiky, ke kterým se připsal i výrazný pokles akciových trhů. Levný dolar ve spojení s o něco levnějšími akciovými indexy povzbudily některé investory k novým nákupům. Výsledkem bylo posilování dolaru  těsně nad hodnotu 24,00 USDCZK. Tento obrat však netrval dlouho a během pátku se dolar propadl zpět do  nižších hodnot.

Aktuálně se obchoduje na úrovni 23,66 USDCZK a 1,1191 EURUSD. Tyto měnové páry dnes vidíme v rozmezí 23,64 až 23,80 USDCZK a 1,112 až 1,1192 EURUSD.

Dnešní den nás čeká jenom jedna důležitější událost. Ta se týká zveřejnění indexu CFNAI, který měří celkovou ekonomickou aktivitu a inflační tlak. Tato správa může mít dopad na vývoj dolaru.

Newsletter