Dolar zahajoval den slabší. Postupně ztráty umazává jak vůči euru, tak i v dolarovém indexu. Koruna spolu s polským zlotým navyšuje ztráty vůči euru. Patrně jde i o vliv koronavirové situace.

Donald Trump děsí také asijské investory

AKTUALIZOVÁNO – Asijské akciové trhy dnes navýšily ztráty a oslabily, většina z nich o více než procento. Navázaly tak na propad Wall Street. Na trhu panují obavy z možného úspěchu republikánského kandidáta Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách.

Asijské akcie se dnes připojují k ostatním světovým trhům v negativní reakci na zvyšující se preference Donalda Trumpa v předvolebních průzkumech. MSCI Asia Pacific Index ztrácí nejvíce od záři, jihokorejský Kospi klesá k svému čtyřměsíčnímu minimu a japonský Topix ustupuje ze své nejvyšší hodnoty od dubna, uvedl analytik Komerční banky Richard Miřátský.

Trhy trápí fakt, že některé průzkumy veřejného mínění poprvé zaznamenaly náskok Trumpa před bývalou první dámou Hillary Clintonovou, a to vzhledem k jeho kontroverzní politice, pohledu na obchodní dohody a imigraci, poznamenal Chang Wei Liang, stratég Mizuho Bank.

Tareck Horchani ze Saxo Markets doplnil, že oslabují všechny asijské trhy, když reagují na nejnovější průzkum ABC/Washington Post, v němž vede Trump. Exministryně Clintonová je totiž trhy vnímána pozitivněji.

Trump v novém průzkumu o procentní bod vede nad Clintonovou

​​​​​​Japonský Nikkei dnes odepisuje 1,8 procenta, pravděpodobně kvůli silnějším jenu, který je vnímán jako bezpečný přístav. Hongkongský Hang Seng klesá o 1,4 procenta a Shanghai Composite index ztrácí 0,6 procenta. Australský ASX ztratil 1,16 procenta.

Sony pokračuje druhým dnem v poklesu po oznámení slabých čtvrtletních výsledku a Sumitomo Electric Industries se propadá o více než 11 procent v reakci na výrazné snížení výhledu zisku. Akcie Standard Chartered Plc na hongkongské burze oslabují nejvíce od června poté, co banka oznámila pokles výnosů ve všech svých čtyřech hlavních segmentech a zisk skončil hluboko pod očekáváními, dodal Miřátský.

Newsletter