Dost bylo prorůstových slibů, Trumpe. Trhy chtějí akci

Dolar oslabuje, výnos 10letého amerického dluhopisu klesá. Jak se zdá, tak americké povolební „haló“ pozvolna polevuje. Trhy teď vyčkávají na to, zda Trump společně se svou administrativou opravdu dostojí všem prorůstovým slibům.

Pravdou je, že někteří jsou vůči tomu, alespoň co se týče letošního roku, skeptičtí. Jedním z nich je prezident louisianské pobočky Fedu James Bullard. Podle něj nebude mít Trumpova agenda letos žádný větší dopad na americkou ekonomiku, tudíž pokud dojde na avizované zvýšení sazeb, bude to z důvodu silnějšího hospodářského růstu, což je vůbec ta nejlepší zpráva.

Proč ale dolar padá? Důvody jsou dva. Tím prvním jsou zklamaná očekávání investorů, kteří doufali, že Trump během své včerejší tiskové konference prozradí bližší detaily připravované politické reformy. Nestalo se. Svou trochou pak dnes přispěl i zápis z posledního zasedání ECB. Ten pomohl euru v tom smyslu, že obsahoval informaci o pár členech bankovní rady, kteří nepodpořili prodloužení programu QE, a to ani v jedné diskutované formě (prodloužení do prosince s objemem skupovaných aktiv 60 mld. euro vs. prodloužení do září a ponechání objemu na původních 60 mld.)

Dolar tak vůči euru oslabil až k 1,068 EURUSD. Aktuálně se obchoduje na 1,066 za euro.

Tento vývoj kopírovala dolarkoruna, která se dostala až na 25,30 USDCZK. Teď ji vidíme na 25,34 USDCZK.

Eurokoruna se i nadále drží v okolí 27,02 EURCZK.

Raiffeisen: Spekulace nepolevují, ČNB zváží záporné sazby

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter