Koruna po včerejším oslabení v nočních a ranních hodinách část ztrát umazala. Zatím se drží kolem 23,70 korun za euro. Dolar vůči euru stále posiluje. I přes korekci se stále držíme pod hranicí 1,070 EURUSD.

Dow Jones blízko magické hranice. Pomůže Nike?

Index Dow Jones se aktuálně nachází na psychologicky významném milníku 20 tisíc bodů. Jeho proražení by mohly podpořit výsledky Nike, které dopadly nad očekávání a vyvrátily tak obavy investorů, že firma ztrácí podíl na trhu.

Společnost reportovala za druhé čtvrtletí zisk 50 centů na akcii, zatímco trh očekával pouze 43 centů. Tržby vzrostly meziročně o šest procent na 8,2 miliardy USD, což mírně překonalo odhady 8,09 miliardy USD.

Index zbytné spotřeby v letošním roce nezaznamenal příliš významné zisky. Nejméně výkonná akcie z indexu byla právě firma Nike. Po akvizici od AT&T se naopak dařilo akciím Time Warner. Zastoupení Nike v indexu XLY je 2,88 procenta.

Buď teď, nebo kdy vlastně? Scénář „deset tisíc“ se opakuje

Výraznou měrou k nárůstu cen akcií v posledních dnech přispěl především energetický sektor a finance. Naopak zaostávalo zdravotnictví a právě zmiňovaný spotřebitelský sektor. Zlepšená spotřebitelská důvěra a lepší hospodářské výsledky Nike by mohly posunout výše méně růstové sektory.

Newsletter