Dozvuky ČNB a další rychlý výprodej na koruně

Nervozita na koruně je stále patrná. Pondělí sice česká měna zahajovala pevně na spodní hranici intervenčního pásma 27,02 EURCZK, ovšem vzápětí oslabila o tři haléře. Dnes si tyto ztráty stále drží a nachází se na 27,05 za euro.

Na devizových trzích je tedy možné stále cítit dozvuky čtvrtečního zasedání ČNB. Právě to vneslo do měnového páru EURCZK zvýšenou volatilitu, která směřovala k dalšímu oslabování koruny. V ten nejslabší moment se dvojice obchodovala až u 27,25 EURCZK, což je hodnota spatřená naposledy před 18 měsíci.

ČNB pročistila trh. Spekulanti prodávali a naráželi na stop-lossy

Z domácích dat byla včera ohlášena výše přebytku státního rozpočtu za měsíc březen, který vzrostl na 4,7 miliardy Kč. Ještě předtím byl zveřejněn index PMI sektoru průmyslu. Ten za minulý měsíc dosáhl 57,5 bodu. Přes tuho hodnotu se sledovaný ukazatel dostal od roku 2012 pouze čtyřikrát.

Skvělá kondice českého průmyslu opět potvrzena

Z důležitých fundamentů ze zahraničí byla reportována data o míře nezaměstnanosti eurozóny, která klesla v souladu s předpovědí na 9,5%, která odpovídá minimu za posledních 8 let. V Británii zase oznamovali čísla z PMI indexu průmyslu, který v březnu dosáhl 54,2 bodů, očekávalo se přitom 55.

Co se týče dnešních událostí, důležité budou v USA – obchodní bilance a podnikové objednávky. V Evropě nás čeká stavební index PMI (Británie). Z domácích dat nás dnes nic důležitého nečeká.

Dolar během pondělí pokračoval v posilování a momentálně se obchoduje kolem 25,37 USDCZK a 1,066 EURUSD. Měnový pár EURUSD dnes vidíme v pásmu 1,063 až 1,069. Vůči koruně by se měl dolar pohybovat v rozmezí 25,33 až 25,41 USDCZK. EURCZK vidíme v pásmu 27,02 až 27,07.

Newsletter