Krátké korunové sazby klesly. Koruna oslabila nad 25,40 za euro a nad 23,40 za dolar. Dolar proti euru zpevnil pod 1,0850. Americká výnosová křivky se napřimuje.

Dozvuky rebalance: Silný růst Unipetrolu, O2 zpět u 200

České akcie zakončily dnešní seanci beze změny. Banky kromě Komerční byly silnější a polepšil si ČEZ, který pozitivně zareagoval na rostoucí ceny elektřiny. Nutno říci, že jako jediný, neboť ostatní utility v Evropě klesaly. Erste byla dnes silnější, tažena rostoucími bankami v západní Evropě. Podobně byl silnější i VIG, který stále pozitivně reagoval na páteční zařazení do indexu CECE. Akcie O2 dnes zažily silný pokles a dostávají se po páteční rally spojené s převážením indexů CECE a PX zpět k úrovni 200 korun a zřejmě se podívají i pod ní. Dost výrazně dnes posílily akcie Unipetrolu, a sice o bezmála 4 %. Tento titul byl delší dobu pod tlakem prodejců kvůli vyloučení z indexu CECE, takže se dostal do velice zajímavých úrovní pro dlouhodobý nákup. Objemy byly dnes poloviční, než jsou dlouhodobé průměry.

Polský i maďarský trh dnes rostly, podpořeny pozitivním sentimentem v regionu. V Polsku přidávaly hlavně akcie PZU a Lotos, v Maďarsku rostly akcie MOL +2 %. 

Newsletter