Draghi: Ekonomickou situaci Evropy vyřeší inovace

Měnový pár EURCZK pokračuje i dnes bez výrazných změn a obchoduje se na úrovni 27,01. USDCZK se nyní obchoduje na úrovni 25,37. Šéf Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi chce řešit slabý růst produktivity v eurozóně pomocí inovací.

Ani dnes se nedočkáme žádných důležitých dat v domácí ekonomice. Měnový pár EURCZK by se tak i nadále měl držet v pásmu 27,02-27,04.

Benda (ČNB): Češi padělají hlavně tisícovky, Italové mince

Žádný zvrat nepřinesl ani včerejší projev šéfa ECB Maria Draghiho. Ten na Konferenci na podporu inovací a podnikání v eurozóně, pořádanou ECB a MIT laboratoří ve Frankfurtu uvedl, že prioritou eurozóny je řešit slabý růst produktivity. Konstatoval, že ke zvýšení produktivity nestačí pouze inovace, ale důležité je také podporovat a usnadnit šíření těchto inovací a nových technologií.

Dnes se v eurozóně dočkáme dat z průmyslové produkce, kde predikce počítá s růstem 0,9 % meziročně a 1,3 % meziměsíčně. V USA bude zveřejněn index cen výrobců, tzv. PPI. Predikce počítá s meziměsíčním růstem o 0,2 %.

Dolar vůči euru drží i nadále zelenou a obchoduje se momentálně na 1,0637 EURUSD. Dnes tento měnový pár vidíme v pásmu 1, 060 až 1, 070 EURUSD. Vůči koruně by se měl dolar držet v pásmu 25,29 – 25,45 USDCZK.

RB: Letos vsaďte na riziková aktiva, korekci využijme k nákupům

Newsletter