Euru se podařilo umazat část dnešních ztrát. Kurz se drží pod 1,0850 EURUSD. Koruna po krátkém oslabení nad 25,45 za euro, smazala ztráty pod 25,40 za euro.

Drony brzy nahradí služby a pracovníky za 127 miliard dolarů

Drony se stávají fenoménem doby. Není tomu jinak ani v České republice. Příkladem může být třeba Pardubický kraj. Jeho zastupitelstvo totiž schválilo poskytnutí věcného daru Krajskému ředitelství policie Pardubického kraje v podobě moderního dronu za více než 400 tisíc korun. Drony tak již neslouží jen jako zábava, mění také podnikání.

Zpráva společnosti PwC odhaduje, že komerční využití dronů „ve velmi blízké budoucnosti“ nahradí až 127 miliard dolarů služeb a pracovních sil.

 

Drony jednoduše zprostředkovávají real-time pohled z oblohy, který je užitečný zejména v oblasti bezpečnosti, médií nebo pojišťoven. Největším plusem jsou nižší nároky na lidské zdroje, zejména co se týká nebezpečné práce, například hornictví a stavebnictví. Společnosti jako Amazon a Google mají taktéž ambice využívat drony k rychlému a efektivnímu doručování balíků.

PwC ve své zprávě vyčleňuje segment infrastruktury, do které zahrnuje energie, železniční dopravu, ropný a plynárenský průmysl jako sektory, který budou mít z technologií spojených s drony největší prospěch. PwC tvrdí, že v segmentu infrastruktury mají drony potenciál nahradit až 45,2 miliard dolarů služeb a pracovních sil.

Čína letos vloží do letecké infrastruktury 282 miliard korun

Newsletter