ECB nepřekvapila. Koruna opět prolomila 27,00 za euro

Bude včerejší zvýšená volatilita na měnovém páru EURCZK pokračovat? Sled událostí z eurozóny a česká koruna prolamující hranici 27,00 korun za euro napovídá, že tomu nebude jinak.

Čtvrtek s sebou nesl trvající nádech paniky spekulantů sázejících na posílení české koruny, kteří otestovali hranici kurzu EURCZK na úrovni 27,00. Během dne byla registrována lehce zvýšená volatilita, ke které svojí částí přispěla i tisková konference ECB. Banka však nakonec nepřinesla žádnou výraznější změnu a ponechala úrokové sazby na stejné úrovni. Během tiskové konference pak guvernér Draghi uvedl, že obnova evropské ekonomiky je solidní, ovšem inflace stále pokulhává. Osobně si prý není jistý, zda se vůbec přibližuje nastavenému 2% cíli. Z toho se dá soudit, že debata o možném utažení evropské měnové politiky zatím nepřipadá v úvahu.

Draghi: Obnova je solidní, strašák deflace zmizel, Francii neřešíme

Očekáváme tak, že během dnešního dne bude stejně jako včera zkoušená bariéra 27,00 koruny za euro, aktuálně 27,01 EURCZK. Prozatím tato hranice vydržela jako relativně silná rezistence, uvidíme, zda tomu bude i dnes. Rozmezí proto ponecháváme mezi 26,95 až 27,05 EURCZK.

Dnešní den přinese zajímavá data z oblasti eurozóny i z USA. Prvním příkladem může být inflace eurozóny. Investoři, kteří obchodují se švýcarským frankem, by měli sledovat také projev prezidenta SNB Thomase Jordana v 10:00. V USA pak bude zveřejněno HDP za první kvartál 2017.

Výhled pro dnešní den se u dolaru pohybuje v rozmezí 1,084 až 1,090 EURUSD a 24,80 až 24,90 USDCZK. Přičemž větší aktivita investorů je předpokládána na 14:30, kdy budou zveřejněny informace o hrubém domácím produktu USA.

Newsletter