ECB urychlí nákupy dluhopisů. Koruna slábne k 24,50 za dolar

Dolarový býci se vrátili na trh, když dostali impuls ze strany ECB znovu otevřít short pozice na euru. Impulzem k tomu se stala slova představitele ECB Benoita Coeure, který naznačil, že ECB může posunout měsíční nákupy z letních měsíců do května a června. Tím by se zvýšil měsíční limit nákupů ze současných 60 miliard eur. Jako důvod k takovému kroku zmínil nízkou likviditu a letní sezónu v měsících červenec a srpen. Euro odpovědělo skokovým propadem na 1,118  EURUSD a obchoduje se poblíž svého týdenního minima.

Nízká likvidita na trhu se zmiňuje také jako jeden z důvodů tak výrazného posunu a techničtí analytici mluví o otestování podpory 1,1050 EURUSD. Potvrdily se tak hlasy o vyčerpání pohybu eura na úrovních 1,14 EURUSD. Americká data, která budou zveřejněna dnes odpoledne a zítřejší zápis jednání z posledního zasedání Fedu budou bedlivě sledována a jakékoliv silné makro číslo tento pohyb umocní. Z americké ekonomiky se dnes ve 14:30 dozvíme zahájenou výstavbu domů a vývoj stavebních povolení.

Česká koruna se na vlně silného dolaru vůči euru odrazila od hranice 24,00 USDCZK a nyní se obchoduje na 24,49. Potvrdila náš názor, že včerejší úrovně vybízely k nákupu dolaru. Koruna proti euru trpí nadále nízkou volatilitou a osciluje v úzkém obchodním rozmezí 27,35-27,40 EURCZK. Dnes ráno opět otestovala svá maxima z posledních dní 27,36 EURCZK, ale opět nedokázala toto ukotvení prorazit a obchoduje se na hladině 27,38 EURCZK. 

Newsletter