Enteprise Investors mají exkluzivitu ke koupi podílu v Pivovarech Lobkowicz

Pivovarnická skupina Pivovary Lobkowicz Group potvrdila předchozí spekulace ohledně zájmu fondů Enterprise Investors o koupi významného podílu ve skupině. Firma uvedla, že probíhá hloubková prověrka, takzvané due diligence, ze strany potenciálního kupce.

„Byla zahájena finanční, technická, environmentální a právní prověrka (due diligence) emitenta, kterou provádí potenciální zájemce o koupi podílu v emitentovi – fond spravovaný společností Enterprise Investors,“ uvedly dnes Pivovary Lobkowicz. Zájemce má časově omezenou exkluzivitu k jednání s akcionáři, dle Pivovarů ale není jisté, zda bude transakce realizována a tedy, zda dojde ke změně v akcionářské struktuře.

Květnová primární emise akcií Pivovarů Lobkowicz Group se nakonec uskutečnila bez prodeje akciových podílů stávajících majitelů firmy. List E15 včera uvedl, že pivovary vyjednávají o prodeji bezmála třetinového podílu o tržní hodnotě kolem 550 milionů korun s fondy kolem nápojové skupiny Kofola s tím, že zájem mohla mít právě skupina Enterprise Investors. To dnes firma svým prohlášením potvrdila. „Vzhledem k nízké likviditě akcií PLG na pražské burze by dával smysl právě přímý prodej strategickému investorovi,“ uvedl k tomu analytik Komerční banky Josef Němý.

Pivovary Lobkowicz prý jednají o prodeji třetinového podílu s fondy

Pivovary Lobkowicz Group se v rámci IPO nakonec rozhodly umístit 2,53 milionu akcií včetně nadlimitní opce na ceně 160 korun za akcii. Dosavadní akcionáři firmy se tehdy rozhodli své akcie neprodat. Původně oznámeným rámcem pro nabídku přitom bylo nejvýše 2,3 milionu nově vydávaných akcií a nejvýše 3,4 milionu akcií uvolňovaných nynějšími akcionáři. Na druhou část tedy nedošlo, prvá byla využita v plné výši. Analytici následně vyhodnotili IPO jako nepříliš úspěšné.

Pivovary Lobkowicz po úpisu navýšily základní kapitál ze dvou milionů na 1,87 miliardy korun

LN: Sešlo z akvizice, kterou chtěly Pivovary Lobkowicz (+komentář analytika)

Piva Lobkowicz na pražské burze: Nástup vlažný, J&T čeká růst

IPO Pivovarů Lobkowicz: Jen nové akcie, jen za 160. Neúspěch, zní od analytiků

Newsletter