Dolar mírně sílí v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Proti euru se obchoduje na úrovni 1,1900 EURUSD. Měny regionu ve ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,50 za euro.

Erste po výsledcích drží pražský index v zisku, podporou ČEZ

Český akciový trh se drží v plusu zásluhou Erste Bank a ČEZu, naopak Komerční banka, O2 a Philip Morris klesají. Erste si stále drží velmi slušnou výkonnost, roste o více než 3 % a obchoduje se nad 540 korunami. Akcii pomáhají dobré výsledky za 3Q14, které firma zveřejnila dnes ráno. Nutno však podotknout, že právě tento titul včera stáhl index PX do mínusu díky výprodeji v závěrečné aukci. Komerční banka nereaguje na dobrá čísla od Erste a opět se dostává pod 4700 korun. KB zveřejní výsledky za 3. kvartál příští týden a je naděje, že by stejně jako Erste mohla příjemně překvapit. ČEZ se i přes fakt, že utility v Německu klesají o zhruba 1,5 %, obchoduje v kladných číslech, ale aktivita v tomto titulu je velice slabá. Akcie O2 jsou slabší o 1,2 % a obchodují se pod 250 korunami, dále je stále cítit prodejní tlak na akciích Philip Morris, které tak oslabují o 0,7 % a dostaly se pod 9900 korun.

Erste ve 3Q s nižší než očekávanou ztrátou, výhled potvrzen

Konferenční hovor Erste: Potvrzený výhled a nezodpovězené otázky

Polský index WIG20 oslabuje o 0,4 %, když trh stahují dolů hlavně akcie KGHM -1 % na základě nižších cen komodit a také utility. Například PGE klesá 0,6 %, Tauron -2 % a ENEA -0,3 %. Banky mají smíšenou výkonnost a jsou stále bez jasného směru.

Maďarské akcie po současných výprodejích posilují, všechny hlavní tituly kromě MOL rostou a korigují tak své ztráty z posledních dní. Richter Gedeon +1,1 %, OTP banka +0,9 % a i Magyar Telekom je v pozitivním teritoriu +0,3 %.

Evropské akcie se po příznivých datech o americkém HDP vymaňují z hlubších ztrát, německý index DAX se po intradenním propadu o 2 % momentálně pohybuje v mínusu okolo 0,8 % a francouzský CAC40 klesá už pouze marginálně okolo 0,2 %.

Newsletter