Dolar si připisuje zisky, v průběhu dne konstantně zpevňuje ve směru 1,1750 EURUSD. Měny regionu si také žijí po svém. Koruna posiluje pod 25,30 EURCZK, zatímco zlotý naopak nadále oslabuje. Zlotý je na páru s korunou v oblasti historických minim. Forint se pohybuje do strany.

EURJPY – Proražení nebo pullback?

Po téměř čtyři měsíce trvající konsolidaci EURJPY, kdy kurz tohoto měnového páru kulminoval v pásmu mezi rezistenční hranicí(143,78) a hranicí supportu (138,775), se zdá, že přichází den, kdy se cena konečně dostává pod tuto hranici. Toto supportní proražení je nejen následkem stále se zlepšujících ekonomických dat z japonské ekonomiky, ale i dnešního zasedání BOJ, které rozhodlo o ponechání klíčové měnověpolitické úrokové sazby beze změny na 0,1 % a pokračujícím programu expanze měnové báze o 60 – 70 bilionů jenů ročně, což se jeví jako příznivá zpráva pro hodnotu japonského yenu.

Přestože momentální cena naznačuje potenciál hlubšího propadu, osobně bych byl s tímto setupem opatrnější a před otevřením short pozice bych alespoň vyčkal, zda denní svíčka uzavře pod supportním pásmem 138,775. V případě že se tomu tak stane, je třeba ještě brát v potaz Fibbonaciho 50,00 retracement který se nachází na 138,426. V tomto pásmu však neočekávám tuhý boj býků s medvědy a tudíž bych přikročil k otevřením spekulativní short pozice v případě, že svíčka uzavře pod supportním pásmem. Pokud dojde k uzavření svíčky i pod hranicí Fib. retr. je to pro nás znamení o síle a vážnosti momentálního pohybu. Případná short pozice by měla disponovat stop lossem na 139,040 a TP někde na hranici 136,700 pod kterou se nachází další a svým způsobem nejzásadnější support, jehož síla je navíc zvýrazněna 61,80 Fib. retracement. a jehož proražení by znamenalo potvrzení dlouhodobějšího trendu.

Newsletter