Euro kolísá, japonský jen nejslabší za měsíc

Americký dolar vyšplhal na čerstvá měsíční maxima vůči japonskému jenu, při snížené averzi k riziku, jež mimo jiné vedla k rozsáhlému růstu amerických akcií. Hlavním katalyzátorem pro sníženou averzi k riziku byly včerejší zprávy spekulující na blízkou dohodu mezi zástupci nové řecké vlády a Troiky. Aktuální kurz japonského jenu dosahuje úrovně 119,7 jenů za dolar.

Euro zaznamenalo během včerejšího dne opět volatilní seanci, kdy hlavní roli taktéž hrály spekulace ohledně avizované dohody. Na zvěsti o možném konci krize euro, stejně jako americké futures, reagovalo skokovým posílením, z denních minim na 1,1272 až na 1,13368 dolaru za euro v rámci několika málo minut. Evropská společná měna momentálně obchoduje na úrovni 1,1320 dolaru, zatímco obchodníci vyhlížejí jakékoliv nové zprávy ohledně dění v Řecku. Lze očekávat, že v případě, že Řecko skutečně dospěje k nějaké formě dohody, euro výrazně posílí.

Česká koruna posílila ze včerejších minim 24,59 až na 24,4 koruny za dolar, nicméně dnes znovu mírně oslabuje na 24,45 korun. Vůči euru obchoduje na 27,66 korunách za euro. 

Newsletter