Euro míří k úrovni 1,15 za dolar

Evropská společná měna, jež aktuálně obchoduje u 1,103 dolaru, během ranních hodin prolomila cenovou rezistencí na 1,1 dolaru za euro, což může být bráno jako předzvěst pokračujících zisků eura na úkor dolaru v nadcházejících dnech. Euro, které vůči dolaru připsalo během posledních 7 dní již více jak 5 procent, tak směřuje k rozsáhlejší korekci ztrát, jež by podle mnohých analytiků mohla vynést cenu eura až k úrovni 1,15 dolaru za euro. Stimulem pro pokračující růst eura na úkor dolaru by v průběhu dne mohlo být zveřejnění dnešních dat z amerického trhu práce, na jehož stav se momentálně upírá většina pozornosti obchodníků. Prezidentka Fedu Janet Yellenová v minulém týdnu upozornila, že Fed je ochoten přistoupit ke zvyšování úrokových sazeb pod podmínkou nadále se zlepšujícího stavu trhu práce a zvyšující se inflace.

Fed naznačil růst sazeb. Pozor ale na ekonomiku

Česká koruna se během včerejšího dne držela v úzkém pásmu 27,37 – 27,4 koruny za euro v očekávání dnešního zasedání ČNB. Posilování okolních měn v regionu nadále podkopává snahu ČNB korunu oslabit a trh dnes tak bude bedlivě sledovat slovní vyjádření představitelů ČNB na konferenci ve 14:15. Lze očekávat, že v případě, že ČNB nedodá potřebnou agresivitu slovní intervence, trh bude mít tendenci korunu posunout blíže k psychologické hranici 27 korun. Nabízí se využít zvýšenou kolísavost kurzu koruny v odpoledních hodinách k prodeji eur proti koruně, pokud se koruna po vyjádřeních ČNB posune níže k hranici 27,5, poněvadž se domníváme, že oslabení bude krátkodobé a hranice 27,5 Kč za euro by neměla být prolomena.

Anketa: ČNB bude slovně intervenovat

Koruna proti dolaru včera posílila pod úroveň 25 Kč a dokázala tyto zisky udržet až do závěru. Při dnešním ranním obchodování své zisky rozšířila na 24,86 Kč ve vleku zisků EURUSD, kde se prolomila hranice 1,1 a toto prolomení spustilo vlnu zavírání krátkých pozic proti EUR. Vývoj koruny proti USD bude dnes méně náchylný na prohlášení ČNB a koruna bude nadále sledovat, zda EUR rozšíří své zisky proti dolaru.

Newsletter