Euro nad 1,1600 sílí k dolaru nejmohutněji od roku 2013

Společná evropská měna euro prolomila k americkému dolaru hladinu 1,1600 EURUSD a prozatím dosáhla úrovně 1,1617 EURUSD, ukazují data Roklen24. Euro nasadilo k americkému dolaru na nejvýraznější vzestup od roku 2013. Důvod? Data z ekonomiky, která hovoří ve prospěch jen velmi pomalého zvyšování sazeb Fedem, což vede k přesunu části investorů ze Spojených států k Evropě.

Euro je nad hladinou 1,1600 k americkému dolaru poprvé od loňského srpna. Pondělní statistika o aktivitě v amerických firmách (ISM index) zklamala, dolar dále ustoupil a obchodníci začínají hromadně snižovat svá očekávání pro další růst sazeb Fedu. Futures připisují pravděpodobnosti takového kroku v červnu pouze 12 procent. Opačnou stranou téže mince jsou data z Evropy, která postupně ukázala na příznivější růst ekonomiky eurozóny v první čtvrtině roku a následně na vzestup aktivity v evropských výrobních firmách.

„V nejbližších týdnech očekáváme, že dolar bude i nadále pokračovat v negativním trendu a mohl by atakovat hranici 1,1700 dolaru za euro,“ komentoval vývoj na trhu Karel Sokolovský, seniorní trader Roklen360.

Roklen Fx: Kam až se vyšplhá eurodolar?

Euro si k americkému dolaru připisuje růst sedmým dnem v řadě, což je nejdelší série růstů od prosince roku 2013. Posílení až na 1,1617 znamená jeho nejsilnější hodnotu k dolaru od 25. srpna.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Newsletter