Pravděpodobnost snížení britských sazeb v srpnu klesla z 50 % na 25 %. Libra zpevnila nad 1,3000 GBPUSD. Dolar plošně oslabuje. Proti euru nad 1,0930 a proti koruně pod 23,15.

Euro nadále zranitelné, japonský jen skokově posiluje

Kurz eura nadále zůstává zranitelný vůči většině hlavních měn, před dnešním setkání evropských lídrů, při němž by měla být na programu diskuze ohledně situace v Řecku a na Ukrajině. Včerejší jednání v Bruselu, kde byla debatována situace ohledně řeckého dluhu, nepřinesla podle nejnovějších zpráv žádné řešení. To samé zatím platí i pro jednání v Minsku, kde probíhají mírová jednání ohledně dění na Ukrajině. Bloomberg před necelou hodinou přišel s prohlášením ukrajinského prezidenta, které naznačovalo, že ruské podmínky jsou pro ukrajinskou stranu nepřijatelné.

Měnou, jež na tyto zprávy reaguje nejvíce, je ruský rubl, skokově oslabuje vůči dolaru, v jednu chvíli až o 3,5 %. Co se týče evropské společné měny, tak ta přes všechny indikátory ukazující na její slabost pokračuje v nevýrazných pohybech, takřka beze změny oproti včerejšímu dni. Sentiment nicméně zůstává na straně medvědů.

Francouzská BNP Paribas nadále favorizuje krátké pozice na euru vůči jak americkému dolaru, tak britské libře. Podle jejího doporučení není pravděpodobné, že řecká situace dospěje k řešení do konce tohoto týdne.

Dolar vůči japonskému jenu v poslední půl hodině zažívá volný pád, způsobený slovy představitele BoJ, který prohlásil, že momentálně není na programu žádné navýšení již tak objemného monetárního stimulu za účelem podpory ekonomiky. Jen propadá až na 119 jenů za dolar.

Česká koruna mírně oslabuje jak vůči euru na 27,63 tak vůči dolaru na 24,40. 

Newsletter