Euro posílilo na 1,1 dolaru. Zažehne Fed rally?

Evropská společná měna zaznamenala během včerejšího dne rozsáhlé zisky vůči dolaru, aby zakončila den poblíž veledůležité rezistenční úrovně 1,1 dolaru za euro. Dnešní den se zatím nese ve znamení dalšího zpevňování eura, hranice 1,1 byla překonána a prostor pro další růst je tak otevřen.

Aktuální vývoj měnového páru EURUSD sledujte na Roklen24

V USA budou dnes během odpoledních hodin (14:30 SEČ) zveřejněny údaje amerického HDP za první kvartál, od kterých se vzhledem k nevalným americkým makroekonomickým datům, v čele s pomalejším růstem zaměstnanosti a zhoršujícími se maloobchodními tržbami v posledním měsíci, očekává, že nebudou potřebným stimulem pro růst amerického dolaru. Toto očekávání je již nicméně zahrnuto v ceně.

Hlavní událostí dnešního dne je nicméně závěr dvoudenního zasedání amerického Federálního rezervního systému, jež by měl trhům poskytnout nové indicie ohledně načasování prvního zvyšování úrokových sazeb po téměř 10 letech. Obchodníci očekávají zvýšenou volatilitu, která by v případě zdrženlivého postoje Fedu mohla vést k postupu nad psychologickou úroveň 1,1 dolaru za euro, což by euru otevřelo cestu k posílení až k hranici 1,13 dolaru v nadcházejících dnech.

Kurz české koruny vůči euru během včerejšího dne odolal prodejnímu tlaku, kdy sice došlo k testování hranice 27,5 koruny za euro, k jejímu proražení však nikoli a EURCZK tak nadále obchoduje ve vytyčeném koridoru z předchozích několika dní, aktuálně na 27,423 korun za euro. Během dnešní obchodní seance se očekává snížená volatilita měnového páru EURCZK, a tak by se jeho cena měla nadále pohybovat ve vytyčeném rozsahu.

Newsletter