Koruna po včerejším oslabení v nočních a ranních hodinách část ztrát umazala. Zatím se drží kolem 23,70 korun za euro. Euro od rána proti dolaru posiluje. Blíží se k hranici 1,070 EURUSD, nicméně ta funguje jako silná rezistence.

Euro si ztráty k dolaru nenechalo líbit, sleduje se Řecko

Evropská společná měna během včerejšího dne zvrátila své ztráty vůči dolaru na pozadí pozitivních známek ohledně probíhajících jednání mezi Řeckem a jeho věřiteli a zveřejnění horších než očekávaných dat z amerického trhu práce a realitního trhu. Jednou ze zpráv, které růst eura podpořily, bylo vystoupení německé kancléřky Angely Merkel, která prohlásila, že musí být učiněno cokoliv za účelem zabránění situace, kdy Řecku dojdou peníze. Řecký premiér Alexis Tsipras byl ve svém vystoupení taktéž optimistický ohledně možného dosažení dohody s věřiteli.

Růst eura na úkor dolaru pokračuje i během dnešního rána, kdy euro posiluje až k úrovni 1,089 dolaru. Proražení úrovně 1,08 dolaru otevírá euru cestu k možnému růstu až k úrovni 1,1 dolaru za euro.

Většina pozornosti devizových obchodníků se momentálně upírá na situaci v Řecku, jejíž vyústění v dohodu by mohlo přinést rozsáhlejší krátkodobé zisky eura. Na trhu nicméně převládá předpoklad, že počáteční reakce trhu by mohla být utlumena faktem blížícího se zvyšování úrokových sazeb americkým Federálním rezervním systémem, jež je v posledních měsících hlavním hnacím motorem pro býčí trend dolaru. Podle zdrojů z pracovní euroskupiny nicméně dnes k dohodě o finální podobě reforem pravděpodobně nedojde.

Řecké reformy do pátku nebudou. „Poslední možnost“ – květen

Včerejší obchodování na koruně přineslo alespoň náznak zvýšené kolísavosti, když koruna během ranního obchodování skokově posílila k euru až na úroveň 27,3, aby vzápětí postupně umazávala zisky a zavírala den víceméně beze změn na 27,44. Vyjádření viceguvernéra Hampla pro BBC, že preferuje spíše měnový kurz, než nekonvenční nástroje měnové politiky, nemělo zásadní vliv na obchodování. Dnešní ráno se koruna obchoduje beze změn na 27,4 a nadále drží své obchodní rozpětí minulých dnů.

Koruna se proti dolaru obchoduje na svém maximu z kraje dubna, když sílící EURUSD dodává koruně sílu. Vzhledem k tomuto vývoji existuje riziko, že koruna bude testovat svá maxima od března a to rovných 25 za dolar.

Newsletter