Euro stále víc pod tlakem prodejců

Včerejší lepší nežli očekávaná data z amerického realitního trhu měla za následek růst výnosů amerických dluhopisů v očekávání blížícího se zvyšování úrokových sazeb americkou centrální bankou. To se promítlo i na hodnotě dolaru, jenž zaznamenal růst vůči většině měn vyspělých ekonomik na pozadí hromadného přílivu kapitálu do USA.

Evropská společná měna zakončila den vůči dolaru poblíž úrovně 1,07 dolaru za euro, ačkoliv zpočátku dne koketovala s proražením úrovně 1,08. Pokračující nervozita ohledně řeckých jednání a sílící spekulace ohledně blížícího se růstu amerických sazeb nadále negativně působí na cenu eura vůči dolaru, jež se během dnešního dne propadá pod úroveň 1,07 dolaru, aktuálně na 1,068. Lze očekávat, že prodejní tlak, pod kterým se ocitá evropská společná měna, bude i nadále pokračovat, a to zejména v případě, že dnešní data z amerického trhu práce ukáží na snižující se počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti.

Regionální měny během včerejšího dne ztrácely a to i přes absenci nových fundamentálních zpráv. Jedinou stálicí byla česká koruna, jejíž kurz vůči euru zaznamenal nárůst až k úrovni 27,34 koruny za euro. Během dnešního dne koruna upisuje část svých včerejších zisků, aktuálně na úrovni 27,4. Vzhledem k absenci fundamentálních zpráv ve zbytku týdne nelze nicméně očekávat žádné výraznější cenové výkyvy koruny vůči evropské společné měně, a tak by její kurz měl nadále obchodovat v úzkém koridoru stanoveném v předchozích dnech, tedy v rozsahu 27,34 – 27,46 koruny za euro.

Vůči americkému dolaru česká měna, tak jako euro vůči dolaru, během včerejšího dne poměrně výrazně oslabila, aby zakončila den na úrovni 25,53 koruny za dolar. Ztráty koruny pokračují i během dnešního dne, aktuálně na 25,48, a kurz české měny tak nadále obchoduje ve vleku EURUSD.  

Newsletter