Výnosy evropských jádrových zemí rostou. Euro proti dolaru mírně sílí nad úroveň 1,1770 EURUSD. Měny regionu v mírné ztrátě. Koruna v zisku pod hranicí 25,30 za euro, podporují ji sázky na agresivnější zvyšování sazeb ČNB.

Euro vymezilo nové 9leté dno

Euro během dnešní noci obchodovalo vůči dolaru na nových 9letých minimech, zatímco investoři zvyšovali své sázky, že Evropská centrální banka oznámí už tento měsíc započetí programu kvantitativního uvolňování. Pozornost obchodníků se momentálně upírá na dnešní inflační údaje eurozóny, jež v případě negativních dat budou brány jako jeden z hlavních argumentů pro odstartování evropského QE. Euro momentálně obchoduje na úrovni 1,1870 vůči americkému dolaru.

Dolar na druhé straně nadále posiluje vůči většině hlavních světových měn. Nicméně momentální extrémně býčí sentiment by mohl být takzvaným dvousečným mečem, kdy jakékoliv zaváhání ze strany americké ekonomiky či amerického Federálního rezervního systému by mohlo být bráno jako podnět pro uzavření dlouhých pozic na dolar.  To by mohlo vést ke krátkodobé korekci na dolaru.

Česká koruna vůči dolaru i nadále oslabuje. Momentální kurz se ocitá na úrovni 23,30 korun za dolar, a česká měna je tak blízko překonání svých minim z roku 2006 na 23,5485 korun za dolar. Vůči euru koruna obchoduje bez výraznějších změn na 27,67.

Newsletter