Eurodolar – klid před bouří?

Říjen nebyl pro eurodolar nikterak dobrým měsícem, byť se v jeho závěru dostal z trendu poklesu k vyšším hodnotám. V příštích dnech budeme z technického hlediska sledovat především to, zda se sledovaný pár nevymaní z nastaveného kanálu. Nejzajímavější bude pro nás support kolem hodnoty 1,130 EURUSD.

Eurodolar se minulý týden pokusil vymanit z klesajícího trendu, který byl na tomto měnovém páru nastolen od konce září. První týden v říjnu byl ve znamení silných propadů, které byly následně korigovány jistým umazáním ztrát v následujícím týdnu. Třetí a čtvrtý týden byly opět ve znamení medvědího trhu, kdy se kurz sledované dvojice pohyboval v relativně úzkém kanálu. Za celý říjen tak eurodolar odepsal 2,5%.

V poslední den minulého měsíce EURUSD ještě stačil neúspěšně otestovat letošní minimum vytvořené v srpnu na hodnotě 1,130 dolaru za euro, což je silný support. Následný odraz vyvolal růst až k hodnotě 1,1450 EURUSD, pár se tehdy poměrně bez problémů vymanil z úzkého medvědího kanálu, ve kterém se obchodoval od poloviny října. Po odrazu k této hodnotě začal ale znovu lehce ztrácet, a tak se udržel v širším medvědím kanálu, který definuje hranice obchodování od konce září.

Hodinový graf EURUSD, říjen a začátek listopadu 

Z počátku týdne jsme prozatím svědky nerozhodnosti, kdy se eurodolar nepokusil ani o další testování letošního minima, ani o proražení širšího říjnového kanálu spojeného s možným obratem trendu.

Na denním grafu je vyznačena trendová linie, která reflektuje zisky dolaru v posledních týdnech. Vzhledem k významnosti supportu na hodnotě 1,130 EURUSD a pokračujícímu výprodeji eura nás v příštích dnech pravděpodobně čeká jisté vyčkávací období spojené s nižší volatilitou, po kterém bude následovat zajímavá podívaná ve znaku výrazného pohybu ať jedním, nebo druhým směrem.

Opuštění kanálu směrem vzhůru by pro euro mohlo být z krátkodobého hlediska pozitivním signálem, který by otevřel možnost obrácení trendu, nebo alespoň zastavení ztrát a možný přesun do obchodování v pásmu. Zajímavější variantou by však bylo pokoření letošního minima, jež by dolaru otevřelo zcela volnou cestu k dalším ziskům. Nejlepší variantou pro tento okamžik tedy bude vyčkávat, vyčkávat a být připraven na oba možné scénáře ve znamení silných turbulencí.

Denní graf EURUSD

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter