Evropa kompenzuje včerejší ztráty, Raiffeisen +11 %

Evropské akciové trhy v průběhu čtvrteční obchodování registrují zhruba 0,5% zisky, podpořeny stavebním a bankovním sektorem, jež si dnes vedou nejlépe.

Z evropských dat během dopoledne vyšel průmyslový index nákupních manažerů PMI pro Francii, Německo i celou eurozónu. Za celý blok eurozóny se podmínky v průmyslu v srpnu zlepšovaly výrazně pomalejším tempem než v červenci. Index PMI se snížil na 13měsíční minimum 50,8 bodu z červencové úrovně 51,8 bodu.

Průmysl v eurozóně dál ztrácí dech, Francie zůstává brzdou

Z vybraných akciových titulů klesá nizozemská společnost Ahold o 0,5 %, podté co společnost ohlásila slabší výsledek hospodaření své americké divize Stop & Shop.

Z bankovních zástupců pak dnes růstu jasně vévodí rakouská Raiffeisen Bank International, která si připisuje až 11 % po ohlášených výsledcích, jež překonaly tržní odhady. Společnost také ubezpečila investory, že sankce přijaté vůči Rusku nebudou mít výraznější dopad do hospodaření.

Akcie na pražské burze za podprůměrného objemu ve výši 250 mil. Kč rostou o 0,3 % k 980bodové úrovni indexu PX. Nejlépe si vede menší zástupce, pojišťovací titul VIG, který roste o 1,8 % k 1025 Kč. Pod 4 800 Kč se sesouvají akcie Komerční banky, které tak ztrácí 0,5 % a jdou tak zcela proti dnešnímu sentimentu v celém sektoru. Bez větších změn se obchoduje na rakouské Erste, která zůstává u 535 Kč. Téměř 7 % dnes ztrácí těžařská společnost NWR, která se tak propadá k 3,35 Kč za akcii. Společnost dnes reportovala hospodařené výsledky za 2Q, jež mají na obchodování minimální dopad. Čísla byla víceméně v souladu s tržními odhady. 

NWR ve čtvrtletí prodělala 30 milionů eur, s věřiteli se prý dohodne

Newsletter