Evropa má stále sílu růst. Výsledky nepotěšily akcionáře BHP Billiton, český „tabák“ posiluje

Evropským akciím se daří i během úterní seance, kdy trhy podpořily korporátní výsledky a další uklidnění situace na Ukrajině. Z vybraných indexů si nejlépe vede německý DAX, který roste o 1 %, následovaný britským FTSE rostoucím o 0,5 % a francouzským CAC 40 s 0,4% ziskem.

Z korporátních dat dnes pozitivně překvapila světová jednička v přepravě, dánská společnost Maersk, která překonala odhady na úrovni čistého zisku a rovněž zvýšila výhled do konce roku. Akcie rostou o téměř 5 % a pomáhají tak evropským indexům výše.

Na druhé straně spektra se dnes ocitá těžařská společnost BHP Billiton, která klesá o 4 % poté, co svými výsledky mírně zaostala za odhady analytiků. Zásadní informací ale byl plán týkající se oddělení nejádrových aktiv do samostatné společnosti s cílem zjednodušení provozu a investory mohlo zklamat, že nedošlo k oznámení zpětného odkupu akcií.

Těžař BHP Billiton zvýšil zisk, oznámil restrukturalizaci. Přesto zklamání?

Akcie na pražské burze se dnes drží mírně v kladných číslech a to především díky 1% růstu Erste Bank, která posiluje k 539 Kč. Naopak ztrácí akcie ČEZu, které se po předchozím růstu sesouvají pod 610 Kč resp. o 0,6 % níže. K 4 900Kč hranici se také vrací Komerční banka, které po stanovení nového intradenního maxima klesá zpět o 0,4 %.

Na ranní zveřejněné hospodářské výsledky, které předčily odhady analytiků, pozitivně reaguje tabákový producent Philip Morris ČR, který roste o 1,1 % k 10 500 Kč. Celkový objem obchodů na trhu dosahuje 415 mil. Kč. 

Philip Morris ČR překvapil tržbami i ziskem, tržní podíl v ČR však dále klesá

Newsletter