Evropa naskočila na zelenou vlnu, roli hrají výsledky. Erste přes downgrade roste

Evropské akcie v průběhu středečního obchodování umazávají své včerejší ztráty a připisují si i více jak 1% zisky. Růst se daří především bankovnímu sektoru, ale daří se i utilitám a pojišťovacím titulům.

Z utilit si více jak 4% zisk připisuje německý E.ON, po reportu kvartálních výsledků. Titul po oznámení očekávání nižší ztráty oproti původním odhadům roste k 13,75 EUR za akcii.

Švýcarský pojišťovací dům Swiss Life rovněž raketově roste o více jak 7 % po oznámených pololetních výsledcích, které předčily odhady analytiků.

Německá inflace se dostala nejníž od února 2010

Průmysl v eurozóně se nemůže nadechnout, klesá druhý měsíc

Dopolední makrodata z Německa týkající se inflace dopadla v souladu s odhady, ceny v červenci rostly o 0,8 %. Meziroční inflace ve Francii dosáhla 0,5 % a data ze Španělska naopak potvrdila pokles cen o 0,3 %, což byl nejrychlejší propad za posledních 5 let. Data týkající se průmyslové výroby z eurozóny přinesla meziměsíční pokles o 0,3 % a meziroční stagnaci.

Akcie na pražské burze dnes rostou o více jak 1 %. Daří se akciím ČEZu, které následují své německé konkurenty a rostou o 1,2 % nad 600Kč metu. Svůj včerejší propad koriguje i rakouská Erste, která dle primárního trhu ve Vídni roste o 1 % k 527 Kč. Včerejší závěr na vídeňském trhu přitom činil 514 Kč. Titul sílí navzdory zhoršenému ratingu pro maďarskou divizi ze strany Moody‘s, souvisejícímu se ztrátami na tamním trhu kvůli problematickým FX úvěrům. Daří se i akciím Komerční banky, které se obchodují u 4 730 Kč.  Objem obchodů především díky Komerční bance a ČEZu přesahuje hranici 500 mil. Kč. 

Newsletter