Poslední dny se nesly ve znamení tlaků na slabší dolar. Střední konec US výnosové křivky dále neroste, naopak pozorujeme propad delších reálných sazeb, např. 10Y TIPS odevzdal 10 bb. Euro se proti dolaru obchoduje nad 1,1900 EURUSD, koruna po včerejší ČNB zpevnila pod 25,40 za euro.

Evropa svázána ve ztrátách. Za pár minut ECB…

Evropské akciové trhy se v průběhu čtvrteční seance obchodují v červených číslech, když navazují na včerejší výrazný propad v zámoří. Tamní indexy se dostaly poblíž velice důležitých technických úrovní a nyní tak bude zajímavé sledovat, zda se jim je podaří uhájit.

Investoři dnes prozatím vyčkávají na plánované zasedání ECB a rozhodnutí o sazbách ve 13:45. Následně bude důležitá především konference a komentář Maria Draghiho od 14:30.

V červených číslech se drží především bankovní zástupci, ale i utility. Zisky si připisují naopak automobilky.

Pražská burza prozatím registruje téměř 1% ztrátu a pohybuje se tak u 980 bodové úrovně. Nejvíce ztrácí akcie NWR, Unipetrolu a největší měrou pak poklesu indexu přispívá Erste, která se vrací zpět pod 500 kč za akcii. V poklesu pokračují i akcie ČEZu, které následují německé utility a obchodují se s 1,14 % ztrátou u 645 Kč. Komerční banka se rovněž vrací zpět pod 5 100 Kč za akcii. Celkový objem obchodů dosahuje 331 mil. Kč.

Newsletter