Evropské burzy vyčkávají na impulsy ze zámoří

Evropské trhy se v závěrečné seanci tohoto týdne prozatím vyvíjejí smíšeně. Mírný zisk si připisuje německý DAX, který roste o 0,2 %, francouzský CAC osciluje poblíž nulových hodnot a britský FTSE se drží v 0,2 % ztrátě.

Německo dnes dostalo podporu po ranních datech týkajících se průmyslové produkce, která oproti očekávání ve výši 0,4 procenta vykázala 1,9procentní růst.

Německá ekonomika výrazně oživuje, ukazuje vývoj průmyslu

Potvrzeno: Ekonomika eurozóny se zastavila

S další výraznějším posunem indexů lze zřejmě počítat až po odpolední sadě informací ze zámoří, konkrétně z trhu práce. Zveřejněna by měla být jak tvorba pracovních míst v americké ekonomice tak celková úroveň nezaměstnanosti a to ve 14:30.

Bez větších změn se dnes obchoduje i ruský index MICEX, který si připisuje 0,15 procenta.

Z jednotlivých titulů růstu opět jasně vévodí francouzské banky jako Société Générale +1 % či Credit Agricole +1,6 %.

V červených číslech se naopak obchodují těžaři jako je BHP Billiton -1,1 %, Rio Tinto -1,3 %.

Smíšený vývoj předvádí sektor utilit reprezentovaný především německými zástupci, kde E.ON obchoduje poblíž včerejších úrovni a RWE se ziskem 0,7 %.

Pražská burza si připisuje mírný zisk opět díky rostoucím akciím Erste, kterým se podařilo během dnešního dopoledne posunout až k 566 Kč resp. o další 1,1 % výše. Dopolední zisky odepsal ČEZ, který klesá pod 630 Kč. Opět zcela bez povšimnutí a v červených číslech se obchoduje na Komerční bance, která se sesouvá k 4 830 Kč. V návaznosti na snížené doporučení ze strany Credit Suisse klesá o 0,5 % pojišťovací titul VIG. Celkový objem obchodů na trhu dosahuje slabých 150 mil. Kč. 

Newsletter