Evropské trhy hájí zisky. Pražskou burzu tíží akcie O2

Evropské akcie se v průběhu středeční seance drží v kladných číslech. Německý DAX roste o 0,54 %, následovaný francouzským CAC 40 rostoucím o 0,4 % a londýnským FTSE, který posiluje o 0,21 %.

Z vybraných titulů ztrácí německý bankovní gigant Deutsche Bank 1,8 % po zprávě Wall Street Journal, podle kterého mělo dojít k varování ze strany New Yorského Fedu ohledně nepřesností v účetnictví během prosince minulého roku.

Evropská unie během včerejšího zasedání v Brusselu nepřijala další kolo sankcí vůči Rusku a částečně tak zklamala Spojené státy, které doufaly v přijetí dalších sankcí z důvodu donucení Ruska ke změně přístupu v jednání ohledně vyšetřování nedávného pádu letadla nad Ukrajinou.

Akcie na pražské burze se opět drží v červeném teritoriu a to především díky více jak 3,5 % poklesu akcií O2, které tak plně zastiňují 2,6% růst akcií Erste. O 0,58 % klesají akcie Komerční banky, která se obchoduje u 4 470 Kč. Ztrácí také pojišťovací zástupce VIG, který se sesouvá k 1 040 Kč. Objem obchodů zůstává podprůměrný, když dosahuje 169 milionů korun.

Unipetrol v hluboké ztrátě kvůli odpisu rafinérského majetku, PKN v rekordní kvůli Litvě

Po ranních výsledcích zůstávají níže akcie Unipetrolu. Ten se sice lepší na provozní úrovni, započetl ale výrazné snížení hodnoty rafinérských aktiv, což přineslo kvartální čistou ztrátu 3,5 miliardy korun. Sněmovnou poněkud nečekaně prošlo snížení daně z benzínu a nafty, vsunuté do legislativy, týkající se zelené nafty.

Sněmovna prosadila nižší daň z nafty a benzínu. Babišovi navzdory

Newsletter