Evropské trhy vyčkávají, v Praze se o další výkyv stará NWR

Evropské akcie během dnešní spíše vyčkávají a sledují odpolední konferenci guvernéra ECB. Německý DAX obchoduje u nuly, francouzský CAC ztrácí 0,5 %. ECB ponechala hlavní sazbu na 0,15% úrovni a ubezpečila investory, že to tak zůstane i pro nadcházející období.

ECB drží sazby na minimu, stupňuje přípravy nákupů aktiv

Výraznější změnu nepřinesla ani odpolední makrodata ze zámoří, týkající se situace na americkém trhu práce. Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti klesl na 289 tis. z 303 tis.

Zisky si dnes připisují především bankovní zástupci, kdy například o 2 % roste německá Commerzbank či o procento Deutsche Bank. Naopak ztrácí energetický sektor, který táhne níže francouzský Gaz De France, který ztrácí 1,2 %, či s obdobnou ztrátou německý E.ON.

Zisk Commerzbank více než dvojnásobný, banka urychluje úklid rozvahy. Akcie +4,4 %

Akcie na pražské burze dnes za podpory Erste a ČEZu v průměru rostou o 0,3 %. Akcie ČEZu se vrátily zpět k 585 Kč a rostou tak o 0,4 %. Erste následuje západoevropské konkurenty a obchoduje se u 535 Kč s 1,6% ziskem.

Téměř 30 % si opět bez nových zpráv připisuje těžařská společnost NWR, která se tak vrací na úroveň 3,9 Kč, přičemž minimum dosažené koncem milého týdne bylo na 1,75 Kč. Z menších titulů si zisky připisuje CETV. Bez větších změn a u 285 Kč nadále zůstává O2. Celkový objem obchodů dosahuje 350 mil. Kč.

5 důvodů, které mohou stát za (ú)letem akcií NWR

Newsletter