Krátké korunové sazby klesly. Koruna oslabila nad 25,40 za euro a nad 23,40 za dolar. Dolar proti euru zpevnil pod 1,0850. Americká výnosová křivky se napřimuje.

Evropu i Prahu v úvodu zatíží geopolitické riziko a horší německé objednávky

Na úterní propad Wall Street dnes nepochybně navážou evropské trhy. Futures na hlavní indexy indikují výrazné ztráty v rozsahu zhruba 1 % poté, co již včera americké burzy zareagovaly na vyjádření polských činitelů, následně rozšířená médii, podle kterých jsou ruská vojska připravena k zahájení útoku na Ukrajinu na hranici obou zemí. Horší sentiment dolehl také na dnešní seanci v Asii – japonský index Nikkei 225 odepsal více než procento.

Rusové prý připraveni zaútočit na Ukrajinu. Americké akcie propadly

Náladě nepřidá ani dnes zveřejněný výsledek německých průmyslových objednávek za červen. Ty negativně překvapily meziměsíčním propadem o 3,2 %, ačkoli byl očekáván růst o 0,9 %. Meziročně objednávky klesly dokonce o 4,3 %, přes očekávání 1,1% růstu. Údaje za květen byly revidovány na -1,6 % meziměsíčně, respektive +7,7 % meziročně.

Negativní sentiment dolehne přinejmenším na úvod obchodování na pražské burze. Dá se předpokládat, že pod tlakem budou především bankovní tituly. 

Newsletter