Evropu probral k růstu americký HDP, V Praze letí vzhůru CETV po výsledcích

Evropské akcie se během dopoledne pohybovaly poblíž nuly, když investoři vyčkávali na další korporátní data a především na večerní zasedání americké centrální banky. V USA však vyšla nad očekávání dobrá data o růstu ekonomiky, která směřují futures na Wall Street k ziskům zatím do 0,7 % a povzbudila k růstu také Evropu. Německý DAX aktuálně roste o 0,5 % a například španělský IBEX 35, mimo jiné po ranním reportu HDP, roste o více než procento. Španělská ekonomika v 2Q vykázala růst o 0,6 procenta, což je nejlepší výsledek za posledních 6 let.

Americká ekonomika překonala propad úvodu roku. HDP + 4%

Tvorba pracovních míst v USA zpomaluje a stále vedou služby, ukázal ADP

Z vybraných akciových titulů rostou akcie Airbusu a to o 5 % v návaznosti na 50% růst čistého zisku během první poloviny roku. Dobré výsledky představil také bankovní gigant Barclays, který roste o 3,2 %.

Navzdory lepším korporátním výsledkům, investoři zůstávají obezřetní vzhledem k nově přijatým sankcím ze strany EU a USA vůči Rusku. Přijaté sankce jsou od dob studené války největší, přesto si index MICEX během dnešního dne připisuje solidní zisk ve výši 1,95 %.

Odpoledne vyšla data týkající se situace na trhu práce v zámoří. Americká ekonomika během července vytvořila v soukromém sektoru 218 tisíc nových pracovnách míst, oproti očekávaným 230 tisícům. Výsledek je tak o oproti očekávání o něco horší, trhy však pozitivně reagují na údaj o 4% růstu HDP americký ekonomiky.

Mediální skupina CETV zvedla tržby a dosáhla provozního zisku, akcie rostou (+ komentář)

Na pražské burza opět vládne klid, alespoň z pohledu zobchodovaného objemu. Ztráty okolo 1 % registrují akcie ČEZu a Komerční banky. Situaci se snaží zachránit alespoň rakouská Erste Bank, která roste o 1 % k 539 Kč. Daří se i O2, která roste o 1,2 % k 267 Kč.

Na ranní reportované výsledky hospodaření, které byly lepší než tržní odhady, pozitivně reagují akcie CETV, když rostou o 11 % k denním maximům u 57 Kč. S 5% ztrátou naopak obchodují akcie NWR, která stále nemá dostatečnou podporu věřitelů pro upravený plán restrukturalizace.

NWR stále chybí podpora části věřitelů záchrannému plánu. Sejde se s nimi na konci srpna

Newsletter