Americké výnosy odevzdávají část včerejšího růstu ve středních a dlouhých splatnostech. Dolar proti euru oslabil směrem k 1,1300 EURUSD. Procyklické měny bez výraznějšího směru. Z měn regionu je v zisku forint, koruna mírně slabší nad 25,45 za euro.

Facebook. PayPal. A teď chce revoluci spoření v Evropě

Peter Thiel, průkopník ze společnosti Fintech, spoluzakladatel firmy Paypal a první externí investor do Facebooku, investoval do společnosti Deposit Solutions se sídlem v Hamburku. Ta je první platformou v Evropě pro prodej spořících produktů založenou na otevřené architektuře a na trhu spoření v Evropě chce změnit pořádky…

Jeho investice je přídavkem k 6,5 milionům eur, které do firmy v září loňského roku vložila na budoucí růst a rozvoj německá FinLab AG. Mezi další stávající investory firmy patří nadnárodní investiční kapitálová společnost e.ventures, která je prvním institucionálním investorem firmy a také takzvaní andělští investoři Stefan Wiskemann, Stefan Glänzer a Christoph Linkwitz.

FinTech ohlédnutí za rokem 2015

Nové peníze mají sloužit na podporu celoevropského rozšíření firmy Deposit Solution a její platformy ZINSPILOT. Thiel je znám svými investicemi do firem, které nabízí přelomové technologie a cílem Deposit Solutions je změnit evropský trh se spořícími účty o rozsahu devíti bilionů eur, na kterém chce prorazit mezibankovní (b-to-b) platformou, vyvíjenou od roku 2011. Hlavní inovací je, že zákazník jedné banky může na platformě využívat všechny nabídky na spoření ostatních bank a stačí mu k tomu jen jeden účet u klientské banky bez nutnosti zakládat nové účty v dalších bankách.

„Deposit Solutions revolučním způsobem mění trh drobného bankovnictví a vytváří skvělé výhody jak pro střadatele tak pro banky. Nabízí jasnou, konkurenční alternativu na své vlastní technologii a s potenciálem stát se novou platformou pro evropský trh spořících produktů,“ soudí Peter Thiel.

Nebojácný Zuckerberg následuje Ironmana

Proč si slibuje, že o takovou platformu bude zájem? Banky orientované na koncové spotřebitele mají dostat možnost svým zákazníkům nabídnout nejlepší úrokové sazby, aniž by přitom riskovaly ztrátu zákazníka ve prospěch banky, která nabízí nižší úrok. Kromě toho získávají možnost využít svou nevyužitou hotovost. Střadatelům stačí mít pouze jeden hlavní bankovní účet u své banky a mohou si snadno vybudovat celé portfolio spořících produktů (za kterými stojí i jiné banky než ta jejich). Banky které potřebují získat hotovost od střadatelů, získají okamžitý přístup k širokému spektru zákazníků, které mohou oslovit bez drahého marketingu a bez nutnosti provozovat vlastní infrastrukturu na jednotlivých místních trzích.

„Do oblasti spořících produktů v drobném bankovnictví zavádíme to, co je již u ostatních bankovních produktů, jako jsou investiční fondy či hypotéky, standardem – otevřenou architekturu, která umožňuje okamžitý přístup k nejlepším nabídkám a produkty v oblasti termínovaných vkladů. … Naše služba umožňuje vytvoření jednotného, přeshraničního evropského bankovního trhu, což je to po čem politici a orgány státního dozoru volají,“ vysvětluje zakladatel firmy Tim Sievers.

Deposit Solutions od roku 2011 spravuje vklady přesahující svým objemem jednu miliardu eur. Činí tak prostřednictvím různých mezibankovních (b-to-b) aplikací. V roce 2014 představila svou vlastní značku ZINSPILOT, jejímž prostřednictvím jsou jednotlivé nabídky spořících produktů inzerovány přímo německým střadatelům.

Marihuana láká velké hráče

Newsletter