Americké výnosy rostou více než evropské. Dolar obrátil do zisku pod 1,0650 za euro. Měny regionu v mírné ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,25 za euro.

FBI varuje americké podniky před destruktivním malwerem

FBI varovala americké firmy před škodlivým softwarem, který začali hackeři používat, aby zahájili destruktivní útoky ve Spojených státech. To vše v návaznosti na ničivé kybernetické útoky v Sony Pictures Entertainment z minulého týdne.

Pondělní pěti stránková důvěrná zpráva poskytovala podnikům některé technické podrobnosti o škodlivém softwaru, který byl při útoku použit. Jméno oběti však neobsahovala. Mluvčí FBI odmítl komentovat, jestli byl software použit proti kalifornské jednotce Sony Corp. Podle NBC News úředníci stále analyzují útok na Sony, který způsobil vážné škody v databázích.

Útok na Sony vyústil v on-line únik pěti filmů, včetně aktualizované verze „Annie“. Během útoku na podnikové systémy ateliérů, který proběhl 24. listopadu, se objevil na firemních počítačích obrázek kostry se zprávou: „Hacked by #GOP,“ skupinou, která se nazývá „Guardians of Peace“.

FBI občas vydává obdobná varování, které pomáhají chránit před novými typy útoků, a které poskytují podnikům informace o nově vznikajících kybernetických hrozbách.

Zpráva říká, že malware přepisuje data na pevných discích počítačů, činí je nefunkčními a vypíná sítě. Podle zprávy, která byla distribuována bezpečnostním expertům amerických firem, je velmi obtížné a nákladné, ne-li nemožné, obnovit pevné disky, které byly tímto malwarem napadeny.

Newsletter