Fed americkým akciím moc nepomohl. Dolar slábne

Americké akcie dnes klesly. Index S&P 500 odepsal  0,82 %, aby zakončil na 2079,7 bodech. Dow Jones je níže o 0,92 %, což odpovídá 17350,8 bodům. Technologický Nasdaq spadl o 0,8 % až na 5019 bodů.

Trhy se dnes propadaly především pod vahou očekávání ohledně zápisu z posledního zasedání měnového výboru Fedu. Ten ukázal, že většina vedení americké centrální banky míní, že navýšení sazeb se blíží, avšak veškeré podmínky, především ty inflační, nebyly stále splněny.

Svou roli hrála i nadále nejistá situace na čínských trzích a stále trvají propad ropy. Brent dnes odepsal 3,42 % a WTI 4,32 %.

Dow Jones se propadl nejvíce pod vahou Chevronu, naopak výše se mu snažil pomoci McDonalds. S&P 500 byl stažen především energetikou reagující na prohlubující se propad ropy. Utility a telekomunikace naopak rostly.

Z dat byla zveřejněna zásoby ropy, která vzrostla za týden o 2,6 milionů barelů. Poté růst spotřebitelských cen, který za července zpomalil z předchozích 0,3 % na 0,1 %. Roční míra inflace se pak zastavil na 0,2 %, přičemž jde letos teprve o druhý plusový výsledek.

Americký dolar oslaboval. Na páru s eurem odepsal více jak 0,9 %, což odpovídá úrovni 1,112 dolaru za euro.

 

Newsletter