Koruna po včerejším oslabení v nočních a ranních hodinách část ztrát umazala. Zatím se drží kolem 23,70 korun za euro. Dolar vůči euru stále posiluje. I přes korekci se stále držíme pod hranicí 1,070 EURUSD.

Fed zamíchal kartami. Co bude dál?

Eurodolar se po včerejším zápisu z posledního zasedání Federálního rezervního systému obchoduje pod úrovní 1,120 EURUSD. Aktuálně se nacházíme na 1,118 dolaru za euro.

Z tzv. Fed Minutes je patrný výraznější posun sentimentu politiky tzv. úrokové normalizace, než analytici původně očekávali. Ukázalo se, že by Fed mohl zvýšit sazby již v červnu, a to za předpokladu, že se bude ekonomika, měřená příslušnými daty, nadále zlepšovat.

V návaznosti na to analytici dotázaní agenturou Bloomberg přehodnotili svá očekávání. To se projevilo ve zvýšení pravděpodobnosti dalšího, resp. dalších, kol navyšování úroků. Z dostupných dat vyplývá, že červnovému zasedání teď věří 32 % dotázaných, oproti 12 % z doby před zveřejněním včerejšího dokumentu.

Co se týče výhledu eurodolaru, ve druhém čtvrtletí vidí analytici medián páru na úrovni 1,120 EURUSD. Ve třetím kvartálu, tedy v době, kdy by sazby mohly být již vyšší, odpovídá jejich predikce zpevnění americké měny, a to až na 1,110 dolar za euro.

 

Newsletter