Ferrari za týden na burze. Na kolik ho cení SocGen?

Italský výrobce luxusních vozů potvrdil plán vstupu na burzu. S akciemi Ferrari se začne obchodovat na newyorském parketu již v úterý 20. října a upisovací cena je očekávána v rozmezí 48 až 52 dolarů za akcii. V rámci IPO bude nabídnuto přes 17 mil. kusů akcií, tedy zhruba 9 % z celku. Na další zhruba jedno procento budou mít nárok v rámci opčních kontraktů finanční instituce zajišťující veřejnou nabídku.

Za stanovených podmínek by celková hodnota Ferrari po vstupu na burzu měla dosahovat 9,06 až 9,82 miliardy dolarů. To je v eurovém vyjádření (při přepočtu aktuálním kurzem 1,1420 EURUSD) 7,93 až 8,6 miliardy eur. Analytici Société Générale pak na základě svého ocenění založeného na vzorku porovnatelných luxusních značek (Porsche Cars, Harley Davidson, Hermes, LVMH a Burberry) odhadují hodnotu Ferrari na úrovni 6,7 mld. eur. Šéf firmy Sergio Marchionne uvedl, že Ferrari spadá spíš do sektoru luxusu, než do sektoru automobilek, a odhadl firmu na zhruba 10 mld. eur.

„Vzhledem k malému objemu akcií nabízených k prodeji lze očekávat poměrně silný zájem investorů díky velmi atraktivní značce,“ domnívá se SocGen. Dle Bloombergu by poptávka investorů v IPO mohla překonat nabídku několikanásobně.

Mateřská skupina Fiat Chrysler v rámci říjnového IPO na trh uvolní 10procentní podíl ve Ferrari, začátkem příštího roku má navíc dojít k plnému oddělení obou jmen, čímž v Londýně sídlící Fiat Chrysler přesměruje zbývajících 80 procent do rukou akcionářů. Zbylou desetinu si ponechá místopředseda představenstva Piero Ferrari, syn zakladatele Enza Ferrariho.

Další novinka z Maranella: „dostupnější“ Ferrari

Newsletter