FinTech Daily: Apple a Samsung versus Alipay a Tenpay?

Mohou Apple a Samsung soupeřit a vyhrát nad dominancí Alipay a TenPay? One Touch po roce. PayPal.Me překonává mezníky. To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.

Mohou Apple a Samsung soupeřit a vyhrát nad dominancí Alipay a Tenpay?

Do Číny, jeden z nejdůležitějších, největších smartphone trhů na světě, a zároveň hlavní dějiště souboje nyní kromě již zavedených Alipay a Tenpay vstupuje díky síti UnionPay i Apple a Samsung. Dohoda Applu s China UnionPay již proběhla a zavedení Samsungu se odhaduje na počátek roku 2016.

V Číně kontroluje přes 80 % trhu Alipay a Tenpay přibližných 10 %. Alipay má na čínském trhu stabilní a silnou pozici. Trh je to velký- více než 400 milionů registrovaných uživatelů, kteří obchodují přes stolní počítače, tablety, nebo mobilní telefony. Alibaba (e-commerce gigant) uvádí, že 54 ze 100 plateb je provedeno pomocí mobilních zařízení. Kartou UnionPay jde zaplatit u více než 26 milionů obchodníků a 1,9 milionů bankomatů.

Apple spolu s QuickPass uvádějí jako svou nejvyšší prioritu snahu zajistit zákazníkům nejvyšší bezpečí a ochranu osobních údajů a platebních informací. Každá transakce bude autorizována unikátním dynamickým bezpečnostním kódem.

One Touch po roce

Tvrzení PayPalu je jednoznačné- 10 milionů lidí na celém světě alespoň jednou použilo One Touch platby. Mobilní verze byla spuštěna před rokem a od té doby se rozrostla na 16 trhů s více než milionem obchodníků. Po roce fungování zpracovává miliony transakcí každý měsíc.

PayPal.Me překonává mezníky

P2P platby přes PayPal zavedené v září letošního roku zaznamenávají v posledních dnech obrovský nárůst.

Myšlenka jak jednoduše poslat, nebo naopak přijmout peníze od rodiny, přátel, nebo kolegů jen odesláním textové zprávy, mailu, sociální média nebo přes web oslovila od zavedení obrovskou skupinu lidí. Za posledních 100 dní to vedlo k 1 milionu registrovaných spojení.

Pojem „fintech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

Newsletter