FinTech Daily: Bitcoin je oficiální komoditou

Bitcoin je oficiální komoditou. FinovateFall 2015 oznámila vítěze Best of Show. Londýnské FinTech investice v roce 2015 už překonaly ty loňské a to je teprve září. To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.

Bitcoin je oficiální komoditou

Bitcoin a další virtuální měny se podle americké komise pro obchodování s komoditami (CFTC) staly oficiální komoditou. Zařazením a uvalením poplatků proti bitcoinu komise umožnila směnu a obchodování i na trhu opčních kontraktů.

Komise si uznáním krypoměny jako komodity zajistila dohled nad probíhajícími obchody a v případě porušení regulací může vznést obvinění proti účastníkům. Podle Goelmanových slov se neregulované obchody brzy dostanou do hledáčku CFTC.  

FinovateFall 2015 oznámila vítěze Best of Show

Po dvou dnech a 70 živých prezentacích posledních FinTech inovací byl v rámci FinovateFall udělen titul Best od Show. Z osmi vítězů se jich pět zúčastnilo soutěže úplně poprvé.

Ocenění si odnesli:

Blockstack.io za technologii umožňující finančním institucím a dalším podnikům vytvořit a nastavit aplikaci pro soukromé, nebo sdílené blockchain (databáze). Dyme za inovativní metodu pomáhající začít a zachovat zvyky a financovat život používáním textových zpráv. Dynamics za rozhraní využitelné v další generaci platebních karet. Hedgeable za platformu privátního bankovnictví.

Dále například: HelloWallet, SaleMove, Finanteq, nebo Soundpays.

Londýnské FinTech investice v roce 2015 už překonaly ty loňské. A to je teprve září.

Právě probíhá nejúspěšnější rok na poli FinTech. Letošní investice do rizikového kapitálu ve výši 554 milionů dolarů překonaly investice za celý rok 2014, které byly ve výši 487 milionů dolarů.

Největší obchody zatím patří Founding Circle ve výši 150 milionů dolarů. Za ním se drží WorldRemit a TransferWise se 100 a 58 miliony dolarů.

Pojem „fintech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Archiv:

FinTech Daily 17. 9. 2015: Banky se chystají na bitcoin

FinTech Daily 16. 9. 2015: Digitální ekosystém – budoucnost bank?

FinTech Daily 15. 9. 2015: Startup Stripe chce vylepšit mobilní nákupy​

FinTech Daily 14. 9. 2015: O jednom z nejnadějnějších odvětví roku 2015

FinTech Daily 11. 9. 2015: Android Pay a iPhone jako nová příležitost​

FinTech Daily 10. 9. 2015: iPhone na splátky, o Apple Pay ani slovo

FinTech Daily 9. 9. 2015:  Proč banky, jak je známe dnes, jednou vymizí?​

FinTech Daily 8. 9. 2015: Spustí rozvoj bankovnictví v Číně revoluci?​

FinTech Daily 7. 9. 2015: 4 trendy FinTech startupů

Newsletter