FinTech Daily: Dubaj sní o bezhotovostní společnosti

Barclays rozšiřuje svou mobilní aplikaci o NFC platby. Dubaj sní o bezhotovostní společnosti. Bezhotovostní platby za jízdné po celé Británii. To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.         

Barclays rozšiřuje svou mobilní aplikaci o NFC platby

Android Pay zatím stále nedorazilo do Velké Británie a tak se Barclays rozhodla vyplnit tuhle díru na trhu. Přidala novou funkcionalitu do své Barclaycard mobilní aplikace, která umožní využít NFC čip a telefonem tak bezkontaktně platit.

Na jednu stranu tak Barclays ulevila uživatelům mobilních telefonů s operačním systémem Android, na druhou stranu ale stále ještě nepodporuje Apple Pay – tedy obdobu platebního systému pro uživatele s iOS. Společnost sice řekla, že Apple Pay začne podporovat začátkem nového roku, ale přesné datum zatím stále nepadlo.

Dubaj sní o bezhotovostní společnosti

Novou misí dubajské vlády je s použitím moderních technologií podpořit ekonomický blahobyt země, globální konkurenceschopnost ale i přispět k sociálnímu pokroku. Pro letošní rok má v plánu spustit projekt bezhotovostní a bezkaretní společnosti. Hlavním platebním nástrojem mají být mobilní telefony.

Na projektu spolupracuje Quisk Middle East FZ LLC, technologická společnost zaměřující se na digitalizaci hotovosti, spolu s Network International, poskytovatelem platebních řešení na blízkém východě a v Africe. Projekt zahrnuje vytvoření nového typu digitální měny postaveného na cloudovém řešení společnosti Quisk využívající jen telefonní číslo a PIN.

Bezhotovostní platby za jízdné po celé Británii 

Znáte londýnskou Oyster Card – kartu k elektronické peněžence, kterou můžete bezkontaktně platit za jízdné v městské hromadné dopravě? Nyní je možné, že se s něčím podobným setkáte po celé Británii.

Asociace UK Cards Association totiž zveřejnila plán instalace technologie bezkontaktních plateb napříč celou veřejnou dopravou ve Velké Británii. Zvažuje i možnost speciální karty, na kterou by byla navázána dálková doprava a časové jízdenky.

Pojem „fintech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

Newsletter