Dolarový index umazal část dopoledních ztrát a přehoupl se nad hranici 90,1 bodů. Euro se proti dolaru obchoduje nad 1,2160 EURUSD, což odpovídá korekci posílení po zveřejnění evropských indexů PMI. Měny regionu oslabují. Koruna se posunula do okolí 26,13 za euro.

FinTech Daily: Evropský PayPal jménem Lemon?

Evropský PayPal jménem Lemon? Singapurský mluvící bankomat v provozu. Start dvou digitálních bank ve stejný den. To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.

Evropský PayPal jménem Lemon?

Velké ambice a zajímavé jméno- znaky FinTech startupu z Francie. LemonWay se specializuje ve zprostředkovávání mobilních a online plateb zákazníkům a především se netají svými plány dosáhnout 30 milionů otevřených účtů v Evropě a 40 milionů v Africe.

Na rozdíl od PayPalu se nezaměřují jen na B2C služby, alae v jejich portfoliu služeb je i mnoho B2B2C, kde účty otevírají u nich v zastoupení jejich partnerů, asi 300 platforem. Spolupracují například i s partnery, kteří se chtějí stát digitálními bankami.

Singapurský mluvící bankomat v provozu

Singapurská národní banka ve spolupráci se SAVH (singapurská asociace vizuálně handicapovaných) po dvou letech práce představila mluvící bankomat určený pro slepé.

Bankomat je vybaven audio průvodcem a instrukcemi v Braillově písmu. Funkce jsou dostupné pro každého uživatele vybaveného sluchátky se standartní velikostí jacku. Zatím jsou hlasové instrukce dostupné pouze v angličtině. Funkce má zatím jen 86 bankomatu z více než 1000 napříč celým ostrovem.

Start dvou digitálních bank ve stejný den

Ve čtvrtek 14.1. CaixaBank spustila imaginBank, určenou pro španělské millennials a ve stejný den Equitable Bank, sídlící v Torontu zahájila provoz EQ Bank. Ryze digitální banky se stabilní úrokovou mírou a dalšími nástroji pomáhajícími zákazníkům spravovat peníze.

Pojem „fintech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

Newsletter