FinTech Daily: Evropský PayPal jménem Lemon?

Evropský PayPal jménem Lemon? Singapurský mluvící bankomat v provozu. Start dvou digitálních bank ve stejný den. To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.

Evropský PayPal jménem Lemon?

Velké ambice a zajímavé jméno- znaky FinTech startupu z Francie. LemonWay se specializuje ve zprostředkovávání mobilních a online plateb zákazníkům a především se netají svými plány dosáhnout 30 milionů otevřených účtů v Evropě a 40 milionů v Africe.

Na rozdíl od PayPalu se nezaměřují jen na B2C služby, alae v jejich portfoliu služeb je i mnoho B2B2C, kde účty otevírají u nich v zastoupení jejich partnerů, asi 300 platforem. Spolupracují například i s partnery, kteří se chtějí stát digitálními bankami.

Singapurský mluvící bankomat v provozu

Singapurská národní banka ve spolupráci se SAVH (singapurská asociace vizuálně handicapovaných) po dvou letech práce představila mluvící bankomat určený pro slepé.

Bankomat je vybaven audio průvodcem a instrukcemi v Braillově písmu. Funkce jsou dostupné pro každého uživatele vybaveného sluchátky se standartní velikostí jacku. Zatím jsou hlasové instrukce dostupné pouze v angličtině. Funkce má zatím jen 86 bankomatu z více než 1000 napříč celým ostrovem.

Start dvou digitálních bank ve stejný den

Ve čtvrtek 14.1. CaixaBank spustila imaginBank, určenou pro španělské millennials a ve stejný den Equitable Bank, sídlící v Torontu zahájila provoz EQ Bank. Ryze digitální banky se stabilní úrokovou mírou a dalšími nástroji pomáhajícími zákazníkům spravovat peníze.

Pojem „fintech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

Newsletter