FinTech Daily: Hotovost a mobilní aplikace pospolu

Hotovost a mobilní aplikace pospolu. Banky mohou nakoupit FinTech, ale měly by se obávat BigTechs. Feds investoval téměř 4 miliony dolarů do posílení bezpečnosti digitálních identit. To je výběr z dnešní dávky aktualit ze světa FinTech.

Hotovost a mobilní aplikace pospolu

Zákazníci využívající online a mobilní bankovnictví mají placení některých účtů – za telefon, pojištění, nájem, nebo například půjčky – v bance jednoduché. Ale co když platíme hotově? 7-Eleven představil mobilní aplikaci PayNearMe. Pomocí ní lze nyní platit mnohem jednodušeji.

Aplikace vygeneruje pro každou platbu speciální čárový kód. Omezením pro využití je nutnost přijímat právě tento druh plateb.  

Banky mohou nakoupit FinTech, ale měly by se obávat BigTechs

Když na bankovní trh vstoupí společnosti ze skupiny BigTechs- Google, Apple, Facebook, nebo Alibaba, už to nebude souboj mezi nerovnými soupeři.

V případě že padnou překážky, BigTechs firmy začnou nabízet mnohem nižší ceny než banky. Dokonce snad i desetkrát nižší.

Feds investoval téměř 4 miliony dolarů do posílení bezpečnosti digitálních identit

Od roku 2011 NSTIC (National Strategy for Trusted Identities in Cyberspace) vydal téměř 34 milionů dolarů do 15 programů, které se snaží vytvořit bezpečné online prostředí pro společnosti a jednotlivce a ochránit tak velmi citlivá data.

Jen na začátku týdne NSTIC investovala téměř 4 miliony dolarů do tří dalších programů, jejichž cílem se posílit iniciativy k posílení zabezpečení online dat, které tvoří naše digitální identity.

Pojem „fintech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Archiv:

FinTech Daily 23. 9. 2015: Světlo světa spatřil první kapesní bitcoin počítač

FinTech Daily 22. 9. 2015: Výběr z bankomatu nově bez platební karty?

FinTech Daily 21. 9. 2015: Proměny poboček a management kapesného

FinTech Daily 18. 9. 2015: Bitcoin je oficiální komoditou

FinTech Daily 17. 9. 2015: Banky se chystají na bitcoin

FinTech Daily 16. 9. 2015: Digitální ekosystém- budoucnost bank?

 

Newsletter